Ankara Escortları

DOLAR32,2042% 0.07
EURO35,0412% 0.13
STERLIN40,9907% 0.14
FRANG35,4255% 0.22
ALTIN2.504,08% -0,25
BITCOIN70.990,006.088

CHP, DANIŞMA KURULU OLUŞTURDU

Yayınlanma Tarihi :
CHP, DANIŞMA KURULU OLUŞTURDU

chpdanismaAdana’ya dair kentsel sorunları ele alıp çözüm yollarını üretmek için Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanlığı bünyesinde Adana Kent Sorunları Danışma Kurulu kuruldu. CHP Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut kurulun, özellikle yerel yönetimlerle ilgili Adana’yı ilgilendiren her konuda İl Başkanlığı’na danışmanlık yapacağını söyledi. Bulut, “Danışma kurulumuz kentlilik bilinci, kent, kentleşme adına uzun vadeli bir perspektif koyacak, hem de kamuoyunu yakından ilgilendiren konularla ilgili çalışma raporları hazırlayıp, kente dair sorunların çözümü için projeler üretecek” dedi.

İLK TOPLANTI

CHP Adana İl Başkanlığı Kent Sorunları Danışma Kurulu ilk toplantısını geçtiğimiz Perşembe günü CHP İl Başkanlığı’ndan yaptı. Toplantıda kurulun çalışma usul ve esasları belirlendi.

ADANA RANTA DAYALI YÖNETİM ANLAYIŞINDAN GELİŞEMEDİ

CHP Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut yaptığı konuşmada, bir zamanlar Türkiye’nin gelişmiş sanayisi ve  zenginlikleri ile  filmlere konu olan kenti Adana’nın, beceriksiz ve ranta dayalı yönetim anlayışları nedeniyle gelişemediğine dikkati çekti.  Kamu yararını gözetmeyen, yasa ve yönetmeliklere uygun olmayan uygulamalar nedeniyle belediyelerin “imar rantıyla” anıldığını anımsatan Bulut, “Danışma kurulumuz kent sorunlarını teknik ve hukuksal açıdan değerlendirip raporlar hazırlayacaklar. Belediye meclislerince alınan kararlara bu raporlar doğrultusunda tavrımızı ortaya koyacağız” diye konuştu.

KURUL KİMLERDEN OLUŞUYOR?

Erkan Karakaya (Mimarlar Odası Adana Şube Eski Başkanı),  Abdullah Bakır (İnşaat Mühendisleri Odası Adana Şube Eski Başkanı), Şahin Yeter (Ziraat Mühendisleri Odası Adana Şube Eski Başkanı), Ahmet Sarı (Elektrik Mühendisleri Odası Adana Şube Eski Başkanı), Tevfik Yıldırım (Şehir Plancıları Odası Çukurova Şube Eski Başkanı), Haşmet Biçer (Makina Mühendisi, CHP Çukurova İlçe Eski Başkanı), Av. Rukiye Çinkılıç (CHP İl Kadın Kolları Eski Başkanı, 25. Dönem Milletvekili adayı).

YORUM YAP