Gündem Adana

CHP CEYHAN ADAYI KİM OLDU?

CHP CEYHAN ADAYI KİM OLDU?
17 Ocak 2014 - 17:29

arif sezerCHP Adana’daki tüm adaylarını netleştirdi. Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için Yıldıray Arıkan, Çukurova için Soner Çetin ve son olarak Yüreğir için Orhan Bayram’ı uygun gören CHP yönetimi, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Arif Sezer’i Ceyhan adaylığına atadı.

DSP iktidarında Orman Bakanlığı yapan Arif Sezer’in Ceyhan’a aday yapılması parti çevresince olumlu karşılandı. Çiftçi ailelerle yakın bir diyaloğu olduğu bilinen Arif Sezer’in Ceyhan’da belediye başkanlığını kazanabileceği düşünülüyor.
ARİF SEZER KİMDİR?
1948 yılında Ceyhan’da doğan Arif Sezer, iktisatçı, öğretmen, çiftçi, sanayici olarak biliniyor. 20. ve 21. Dönem DSP Adana Milletvekili olarak TBMM‘ye giren Sezer, Orman Bakanı olarak görev yapmıştır.
Adana İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi mezunu olan, Türk Tarım Makinaları Birliği (TARMAKBİR) Başkanlığı da yapan Arif Sezer evli ve 3 çocuk babasıdır.
Bakanlığı döneminde orman yangınları ile mücadeleye önem veren Sezer 1999 yılında Bakanlık bünyesine 24 adet helikopter alımını gerçekleştirmiştir.
8 Nisan 2002 DSP’den istifa ederek 26 Ağustos 2002‘de YP‘ye katılmıştır. Yurt Partisi Merkez Yürütme Kurulu Üyeliği görevinde de bulunmuş ve 2011 yılında CHP Adana 7. sıra milletvekili adayı olmuştur.