DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

CHP, ADANA’DA BİRİNCİ Mİ?

Yayınlanma Tarihi :
CHP, ADANA’DA BİRİNCİ Mİ?

 develiSeçimin favori partisi olduklarını, açıklanan kamuoyu araştırmalarının seçimlere dönük algı yaratma amacı taşıdığını söyleyen Turgay Develi,’ Gerçek veriler son seçim sonuçlarıdır. Yolsuzluk ve yoksulluğun partisi AKP’nin karşısında seçenek CHP’dir dedi.

Adana’da 3o Mart seçimlerine gidilirken hem Adana hem de Türkiye genelinde gerçek olmayan araştırma sonuçları açıklandığına işaret eden CHP Adana Milletvekili Turgay Develi,’ Seçimlerin favori partisi CHP’dir. Bu kirli düzene karşı duracak tek parti de CHP’dir’ dedi.

Partisinin yerel seçim çalışmalarına katılan CHP Milletvekili Turgay Develi yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:’ Adana 2011 Milletvekilliği Genel seçim sonuçları ortada. Bu seçimde de aynı bölge geçerli. Bu sonuçlara göre Hırsızlık, yolsuzluk ve rüşvet suçlamalarına maruz kalan bu nedenle de 4 Bakanı istifa etmiş bulunan AKP bir önceki seçimde Adana’da birinci çıkmış 438 bin oy almıştı. Ama oylarının hızla eridigini biliyoruz.

İkinci parti CHP idi ve bizim oyumuz 361 bin idi. Üstelik CHP’nin oyu hem Adana’da hem Türkiye’de yükseliyor. Üçüncü parti MHP’nin ise oyu 237 bin idi. Dikkat edilirse MHP’nin oyu birinci partiden yaklaşık 200 bin bizden de 130 bin eksik. Rakamlar ve gerçekler ışığında baktığımızda seçimi kazanacak partinin CHP olduğu ortadadır. Bunun dışında tez ileri sürenler gerçeği değiştirmeye çalışmaktadır’.

Halkın AKP’den kurtulmak için 30 Mart’ta sandıkta gerekeni yapacağını da belirten Turgay Develi,’ Bu kirli düzen de tek seçenek CHP’dir’ dedi.

YORUM YAP