Ankara Escortları

DOLAR32,1911% 0.02
EURO34,9700% -0.09
STERLIN40,9261% -0.03
FRANG35,3434% -0.03
ALTIN2.504,06% -0,25
BITCOIN69.602,001.811

ÇGC’DEN AKDENİZ TV’YE ZİYARET

Yayınlanma Tarihi :
ÇGC’DEN AKDENİZ TV’YE ZİYARET

akdenizÇukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir ve Yönetim Kurulu, medya kuruluşları arasında mesleki dayanışma, kaynaşma ve güncel sorunların dile getirilmesi amacıyla başlattığı ziyaretleri sürdürüyor. Akdeniz TV Medya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Evsen’i ziyaret eden Başkan Esendemir ve ÇGC Yönetimi, medyanın daha çok yerel bazda karşılaştığı sıkıntılar konusunda görüş alışverişinde bulundu.

ÇGC Başkanı Esendemir hedeflerinin; yeni dönemde tüm medya kuruluşlarını ziyaret ettikten sonra mesleki sorunları bir rapor haline getirip ilgili mercilere sunmak olduğunu söyledi.  Esendemir, Evsen’le yaptığı görüşmede, “Özellikle yerel TV’lerde bir çığır açtınız. Teknolojik yeniliklerin yanısıra mesleki alanda da yaptığınız başarılı çalışmalarla sektöre ivme kazandırdınız. Yazılı yerel basında olduğu gibi görüntülü medyada da özellikle ilan gelirleri konusunda sıkıntılar yaşandığını biliyoruz. Temennimiz; yerel gazetelerin ilan gelirlerinin azaltılmadan yerel TV’lerin de yeterli gelire sahip olmasıdır. Bu düşüncelerle başarılı çalışmalarınızın devamını diliyoruz” dedi.

Medya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Evsen, ziyaret için Başkan Esendemir ve ÇGC Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür etti. Evsen; “Meslekiçi dayanışma konusunda attığınız bu olumlu adımdan dolayı sizleri kutluyor ve yeni dönemdeki çalışmalarınızda destek olacağımızı belirtmek istiyorum. Biz Akdeniz TV olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Mesleki sıkıntıların dile getirilmesinde gazeteciler cemiyetlerine önemli görevler düştüğüne inanıyorum.  Yerel TV’lerin mali yükümlülük ve hukuki açıdan yaygın TV’lerle eşit tutulmasına rağmen, resmi ilan ve reklam gelirleri bakımından gözardı edilmesi, şu anda en büyük problem olarak karşımızda duruyor. Özellikle Gazeteciler Cemiyetleri tarafından bu konunun ilgili mercilere aktarılmasını ve takipçisi olunmasını bekliyoruz” diye konuştu.

Ziyaret sırasında Medya Grup Başkanı Evsen, yoğun bir yerel seçim süreci yaşanmasına ve tüm medya kuruluşlarının siyasi parti başkan ve belediye meclis üyesi adaylarının çalışmalarına haber bültenlerinde önemli yer vermelerine rağmen, mali açıdan kayda değer reklam desteği alamadıklarını söyledi

Başkan Esendemir ve ÇGC Yönetim Kurulu üyeleri daha sonra Akdeniz TV çalışanlarıyla görüşerek, bir süre sohbet etti.

YORUM YAP