Gündem Adana

ÇETİN BAŞKAN’A MUHALEFET DESTEĞİ

ÇETİN BAŞKAN’A MUHALEFET DESTEĞİ
16 Nisan 2014 - 11:59

cukurovaYeni döneme güzel bir başlangıç yapan Çukurova Belediye Meclisi’nin MHP’li ve AKP’li üyeleri, çalışanların durumunu iyileştirmesi için CHP’li Başkan Soner Çetin’e tam yetki verdi, encümen üyeleri de partilerin uzlaşmasıyla belirlendi.

MEMURLAR İÇİN ORTAK HAREKET

İlk toplantısını sıcak bir ortamda gerçekleştiren Çukurova Belediye Meclisi, ikinci toplantısında işlerin hızla yapılması konusunda görüş birliğine varırken belediyede görevli kamu çalışanlarına verilecek sosyal denge tazminatı konusunda Başkan Soner Çetin’e tam yetki verdi. Memurlar adına Tüm Bel-Sen ile görüşmeleri yapması için Başkan Çetin’e verilen yetki için CHP’li üyelerin yanı sıra MHP’li ve AKP’li üyelerin tamamı olumlu oy kullandı. CHP’li üye Burhanettin Bulut, “Güzel projeleri birlikte hayata geçireceğiz” dedi.

ENCÜMEN ÜYELERİ DE UZLAŞIYLA

Meclis Başkanvekili Hacı Hüseyin Kılınç’ın yönettiği Çukurova Belediye Meclisi’nin üçüncü toplantısı da işbirliği ve uzlaşı içinde geçti. CHP ve MHP’li üyelerin olumlu oy kullandığı, 5 oyun ise boş çıktığı oylama sonucunda Çukurova Belediyesi encümen üyeliklerine CHP’den Saim İnce ve Seyhan Şekeröz MHP’den ise Tayfun Altaş seçildi. Aynı oturumda ayrıca Çukurova Belediyesi’ne tiyatro, etüt proje, kentsel tasarım, kadın ve aile hizmetleri, plan-proje, sağlık işleri ve veteriner işleri müdürü atanması çoğunluk oylarıyla kabul edildi.