Gündem Adana

ÇBŞT’NİN TİYATRO DERSLERİ BAŞLADI

ÇBŞT’NİN TİYATRO DERSLERİ BAŞLADI
09 Ocak 2014 - 20:43

tiyaro_kursuTürkiye’deki şehir tiyatroları arasında çok kısa bir sürede kendinden bahsettirmeyi başaran Çukurova Belediyesi’nin Şehir Tiyatrosu, salı günleri ücretsiz olarak sahnelediği “Buldum Ailesi” adlı komedi oyunun yanı sıra, çocuklar ve gençler için de Tiyatro-Drama-Dans eğitimine başladı.

Tiyatro sezonlarında geniş izleyici kitlesine başarılı oyunlarıyla ulaşmayı başaran, sergiledikleri sahne performansıyla Adanalılara tiyatro keyfi yaşatan Çukurova Belediyesi’nin Şehir Tiyatrosu, bugünlerde tiyatro sanatına merak saran, gelecek yaşamlarında bu mesleği düşünen çocuk ve gençlere kapılarını açtı.
Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı olarak hafta sonları iki ayrı yaş gurubuna yönelik 50 kursiyere, Tiyatro-Drama-Ritm ve Dans eğitimleri veriyor. Tiyatro sanatına ilgi duyan ve amatörce de olsa sahneye çıkmak için can atan çocuklara ve gelecek meslek seçimlerinde bu alanda çalışmak isteyen genç adaylar için üniversitede konservatuar çalışmalarına hazırlık kapsamında derslerin verildiği kursa ilgi büyük. Çukurova Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncusu Dilek Kont tarafından çalışmalara alınan çocuklar ve gençler, burada hem tiyatro sanatının temel eğitimini öğrenmenin keyfini yaşıyor hem de bu çalışmaların sonucunda sahneleyecekleri oyunun heyecanını taşıyorlar.