Gündem Adana

ÇBŞT PERDE AÇIYOR

ÇBŞT PERDE AÇIYOR
11 Kasım 2013 - 10:29

cukurova_sehir_tiyatrosuÇukurova Belediyesi Şehir Tiyatrosu (ÇBŞT) oyuncuları, yeni sezona “Buldumcuk Ailesi” adlı komediyle izleyici karşısına çıkıyor. Çukurova Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan, Salı günü yeni tiyatro salonunda sahnelenecek olan oyuna tüm Adanalıları davet etti.

Tiyatro sezonunun başlamasıyla hareketlenen sahnelere, ÇBŞT’nin bol kahkahalı “Buldumcuk Ailesi” oyunu da katılıyor. Oyunlarını ücretsiz olarak sahneleyen ÇBŞT’nin bu komedi türünde ki eğlenceli eserini Adanalı usta tiyatrocu Mehmet Avcı yönetiyor. Ünlü yazar Eli Saghi’nin tanınmış yapıtını, Nisa Serezli’nin çevirmenliğinde sahneye koyan şehir tiyatrosu ekibi,“Buldumcuk Ailesi “ oyunuyla sezona merhaba demenin heyecanını yaşıyor. Çukurova Belediyesi’nin bir kültür ve sanat hizmeti olarak kurduğu ve sadece Çukurovalıya değil kentimizde ki tüm Adanalılara tiyatro sanatını izlettirmek amacında olduklarını söyleyen Çukurova Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan, tüm tiyatroseverleri bu komedi oyununa davet etti.

Başkan Yıldıray Arıkan, “Çukurova Belediyesi’nin Kültür ve Sanat hizmeti olarak sunduğu ve her hafta Salı günleri ücretsiz olarak sahnelenecek tiyatro oyunu için, ücretsiz davetiye ve oyun programını temin etmek isteyenler belediyemizin Kültür ve Sosyal işler Müdürlüğü’nden bilgi alabilir” dedi.