Ankara Escortları

DOLAR32,1848% 0.01
EURO34,9624% -0.1
STERLIN40,9575% 0.02
FRANG35,3446% -0.02
ALTIN2.506,66% -0,15
BITCOIN69.677,960.132

“ÇATALLI KÖY”

Yayınlanma Tarihi :
“ÇATALLI KÖY”

yuregir_tiyatro

Yüreğir Belediyesi kendi bünyesinde oluşturduğu tiyatro ekibi gösterilerine devam ediyor. Kültür Evlerin de eğitim gören kursiyerlerin oluşturduğu ekip çeşitli oyunları,  Yüreğir Kültür Evlerinde, okullarda özel olarak yapılan gezici sahne ile köylerde ve mahallelerde, sahneleyecekler. Çatallı Köy adlı oyun Yüreğir Kültür Merkezinde (Ramazanoğlu Kültür Merkezi)’  sahnelendi. Sergilenen oyunu AK Parti Osmaniye Milletvekili Durdu Mehmet Kastal, Yüreğir Kaymakamı Turgut Subaşı Yüreğir İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Sadık Tatar, AK Parti Yüreğir İlçe Başkanı Bahadır Balcılar ile Başkan Çelikcan birlikte izlediler.

Yüreğir de kültürel faaliyetlerin çok önemli olduğunu belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan sanatı vatandaşların ayağına götürdüklerini belirtti. Verilmek istenen mesajların sanat yoluyla insanlara daha iyi verildiğini belirten Başkan Çelikcan ‘Yüreğir de Tiyatro Günlerini başlatmış bulunmaktayız. Kültür Bakanımız Sayın Ömer Çelik tarafından açılan yeni Kültür Merkezinde Tiyatro günlerinin startını vermiş bulunmaktayız. Bu Kültür Merkezimiz 20 yıldan bu yana bitirilemiyordu. Bakanımızın gayretleriyle 1 yıl gibi kısa sürede tamamlanarak vatandaşlarımızın hizmetine açılmıştır. Bu güzel eser için kendilerine teşekkür ediyoruz.

Tiyatro ekibimiz bundan sonra gösterilerini Kültür Evlerimiz de ve gezici sahne ile mahallelerimiz de devam ettireceklerdir. Ayrıca okullarımızda da sahnelenecektir. Yüreğir bundan sonra sanat ve kültürle anılacaktır.’ şeklinde konuştu.

Yönetmenliğini Ömer Bertan’ın yaptığı Yüreğir Belediyesi tiyatro topluluğu Çatallı Köy’ün yanı sıra, Anadolu’nun Kandilleri ve Çocuk Oyunu ile Yüreğirli vatandaşların hizmetinde olacaktır.

 

YORUM YAP