Ankara Escortları

DOLAR32,2035% 0.06
EURO35,0412% 0.13
STERLIN40,9918% 0.13
FRANG35,4314% 0.23
ALTIN2.503,31% -0,28
BITCOIN71.263,646.316

ÇARŞI KARIŞTI!..

Yayınlanma Tarihi :
ÇARŞI KARIŞTI!..

SATIR ARASI
M.ÖMER ÜNEY
omeruney01@gmail.com

ÇARŞI KARIŞTI!..

Politikayla ilgilenenler başta olmak üzere herkes sorar birbirine, ‘Ne olacak bu memleketin hali?’ diye. Erkek muhabbetidir derler ama aslında öyle değildir. İsteyen istediği şeye göre veya varmak istediği sonuca göre başlar konuşmaya. Ama konuşmanın ilk koşulu söz ettiğim sorudur esasen. Malum memleketin hali ortada. İlla ki bir taraf olmak gerekse zaten bizim tarafımız içinde yaşadığımız toplumdan ve onun çıkarından ayrı düşünülemez. Ama kimsenin bu gidişatın neyle sonuçlanacağına dair somut bir fikrinin olduğunu sanmıyoruz. Olsa olsa herkes tahminde bulunabilir. Ki, bu bile yanılgı payını içerir.

ALDIRMAZ, ÇUKUROVA’YI NEDEN İSTEMEDİ?
Konu kapsamlı ve başta yöneltilen soru da oldukça zor olunca, kısım kısım meseleleri tahlil etmek de yarar görüyoruz. Onun için geride bıraktığımız hafta içinde mesela açıklanması gereken AKP’nin ilçe belediye başkan adaylarıyla ilgili yorumlarda bulunabiliriz. Her ne kadar kesin bilgi olmasa ve yanılma payı içerse de AKP’nin Çukurova İlçesi için adı bugünlerde başka partilerle anılan ve her an sürpriz yapabileceği konuşulan Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’ın adaylık teklifini reddettiği biliniyor. Aldırmaz, neden Çukurova’yı istemediğini açıklamadı ama sebebini düşünmek çok zor değil. Ama yine de ondan duymak gerekir.

LİSTE HAZIRDI AMA…
Gelelim diğer ilçelere. İktidar partisinin, aslında ilçe belediye başkan adaylarını belirlediği ve listenin genel başkanın masasına bırakıldığı da konuşuluyor. Hal böyle olunca herkes geçen hafta açıklanması gereken ama malum nedenlerle açıklanmayan listede kimlerin olduğunu da merak ediyor. Bu süreçte tarafını belli edenler de yok değil. Örnek olarak Seyhan Belediyesi’nin resmi internet sitesinde yapılan ‘DOĞRU’ vurgulu reklamlar bir amaca hizmet ediyor olmalı. Konumuza dönersek, ülkede son günlerde kopan fırtına olmasa AKP’nin adayları açıklanacaktı. Bu aday listesi de parti bileşenlerinin ortak isimlerinden oluşacaktı.

ÇARŞI KARIŞTI
Ama çarşı karıştı. Fırtına koptu. AKP şimdi ‘yek vücut’ politikası gereği listelere giren karşı gruptaki isimleri belirleyip taca atmanın derdine düştü. Yani anlayacağınız listede kapsamlı bir revizyona gidildi. Böyle olunca da liste açıklanmadı. Bu gidişle yani her gün yeni bir depremle uyanırsak, kopuşlar ve arınışlar sürerse bu gemi daha çok su alır. Öyle de görünüyor, benden söylemesi. Adaylar belli olmasa da seçim ve sonuçlarını şimdiden çok merak ediyoruz.
Bekleyip göreceğiz…
İyi haftalar, mutlu yeni yıllar diliyorum…

YORUM YAP