DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

ÇAĞDAŞ YAŞAMIN İLK ADIM

Yayınlanma Tarihi :
ÇAĞDAŞ YAŞAMIN İLK ADIM

zeydanSeyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeni ile bir mesaj yayınladı. Karalar mesajında 13 Mayıs’ta Soma’da yaşanan kaza nedeniyle bu özel bayramı buruk kutladıklarını belirtti.

Bu yıl 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı Manisa’nın Soma’da ilçesinde yaşanan maden faciası nedeniyle buruk kutladıklarını belirten Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “19 Mayıs 1919, insanlarımızın emperyalizme başkaldırdığı Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ya istiklal, ya ölüm’ diyerek ulus egemenliğine dayanan, tam bağımsız bir devlet kurma kararının yaşama geçirildiği gündür” dedi.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan başlattığı özgürlük hareketinde milletin azim ve kararlılıkla birleşerek giriştiği milli mücadelenin zaferle taçlandırıldığını kaydeden Karalar, mesajında “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a attığı ilk adım, demokrasinin, çağdaş yaşamın ve egemenliğini kayıtsız şartsız milletin olduğu bir ülkenin ilk adımı olmuştur.  19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın milletçe haklı gururunu yaşadığımız bu özel günde; vatan ve millet uğruna büyük fedakârlıklar göstererek bizlere bağımsız ve özgür bir ülke bırakan başta Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e bütün şehitlerimize ve ebediyete intikal etmiş gazilerimize şükranlarımı sunarım. Atatürk’ün ülkenin geleceği olarak gördüğü ve büyük güven duyduğu gençlerimize, ülkemizin kalkınması ve ilerlemesi için yapmış oldukları çalışmalarda üstün başarılar dilerim” dedi.

 

YORUM YAP