Gündem Adana

BU YILKİ TEMA ‘SANAT VE ÖZGÜRLÜK’

BU YILKİ TEMA ‘SANAT VE ÖZGÜRLÜK’
04 Mart 2014 - 13:30

ucsgnin_bu_yilki_temasi_sanat_ve_ozgurluk_h5593Bu yıl 19-23 Mart tarihleri arasında düzenlenecek 8. Uluslararası Çukurova Sanat Günleri (8. UÇSG)’nin bu yılki teması “Sanat ve Özgürlük” olarak açıklandı. Genel sloganı yine “Yerelden ulusala, ulusaldan evrensele” olan UÇSG’nin  bu yıl da özel teması her zaman olduğu gibi “Barış” olarak belirlendi.

Suriye’deki savaş nedeniyle bu yıl da Ortadoğu ülkelerine kapalı bir etkinlik biçiminde gerçekleştirilecek 8. UÇSG, Çukurova’da 6 merkezde (Adana, Ceyhan, Antakya, Mersin, Gaziantep, Tarsus) eş zamanlı olarak düzenlenecek.

8. UÇSG’de bu yılki sanatsal etkinliklerde ağırlıklı olarak kültür, emek, şiir ağırlıklı bir program hazırlandı.

19 Martta Antakya’da edebiyatçı şair Ülkü Tamer’e Çukurova Ödülü’nün sunulacağı törende, Ülkü Tamer, Refik Durbaş ve Faris Kuseyri kitaplarını imzalayarak okurlarıyla söyleşecekler.

Etkinlik sunuculuğunu Nebihe Karasu’nun, görsel sunumunu ise Ferhat İşlek’in üstlendiği programda Mehmet Karasu (8. UÇSG Hatay Koordinatörü), F.Saadet Bilir (8. UÇSG Mersin Koordinatörü), Çetin Yiğenoğlu (8. UÇSG Genel Koordinatörü) ve Mustafa Köz (Türkiye Yazarlar Sendikası Genel Başkanı) birer konuşma yapacaklar.

Daha sonra, Hatay Fotoğraf Sanatçıları Derneği (HAFSAD) üyeleri tarafından Antikhan Konuk Kültürevi’nde açılan fotoğraf sergisi gezilecek

Kapanış töreni 23 Mart’ta Mersin’de yapılacak programda, seçkin yazar ve sanatçıların katılımıyla konser, söyleşi, konferans, panel, resim, fotoğraf sergisi olmak üzere toplam 65 etkinlik düzenlenecek. 23 Mart’ta Mersin’de gerçekleştirilecek “Kapanış” programı görselleri, çeşitli etkinliklerin yanı sıra Adana’yla Antakya’da sanatseverlerle paylaşılacak.