Ankara Escortları

DOLAR32,2053% -0.22
EURO35,1156% -0.22
STERLIN41,0337% -0.05
FRANG35,4067% -0.62
ALTIN2.500,70% 1,40
BITCOIN67.110,000.389

BU NASIL BİR İŞ!

Yayınlanma Tarihi :
BU NASIL BİR İŞ!

ambulans

Kentimizin iki güzide takımı Adanaspor ve Demirspor, haftasonu beraberlikle sonuçlanan bir mücadele sergiledi. Goller farklı gösterse de ortaya konulan futbol, kimseyi tatmin etmedi. Ama bizim yazımızın konusunu sahada oynanan futbol değil, sadece ambulans…

SADECE BİR AMBULANS
Neden ambulans? Çünkü, sportif ve gerilim açısından Türkiye’nin en önemli derbileri arasında gösterilen Adanaspor ve Demirspor maçında tribünleri binlerce insan doldurdu. Önceki maçlarda böyle miydi bilmiyorum ama stadın içinde tek bir ambulans ve içinde, şoför, sağlık görevlisi ve doktordan oluşan bir sağlık ekibi vardı. Nasıl bu durum dikkatimizi çekti? Demirspor’un Şimşekler Grubu, ‘Ambulans, ambulans’ diye tempo tutunca ambulans oraya yöneldi. Rahatsızlanan bir taraftar, görevlilerin yardımıyla ambulansa alındı ve ambulans rahatsızlanan kişiyi stadyum dışına çıkardı ve 15 dakika boyunca gelmedi. Sanırız o kişiyi en yakındaki sağlık kuruluşuna götürüp geri getirdi.
FELAKETİ BEKLEMEYİN
O an, en olumsuz tabloyu düşündük. Tribünleri dolduran binlerce taraftar, gergin bir ortam, Allah korusun oluşabilecek bir tartışma, kavga, Beşiktaş – Galatasaray maçındaki gibi grupların sahaya inmesi, birilerini yaralaması ve buna benzer onca şey geldi gitti zihinlerimizde. Sahada sadece ama sadece bir ambulans vardı. Ve gerekirse o da stad dışına çıkabiliyor ve stadda ambulans olmuyordu. Bizleri Allah korudu. Türkiye’de hep bir felaketten sonra önlem alınır. Umarım bu kez yetkililer bundan bir sonuç çıkarır. İnşallah bir felaketin yaşanması beklenmez.

YORUM YAP