Gündem Adana

“BORANİ” İLE ADANA’YI TEMSİL EDECEK

“BORANİ” İLE ADANA’YI TEMSİL EDECEK
15 Kasım 2013 - 11:20

yemekler_yaristiİstanbul, Ankara, İzmir ve Adana’daki Optimum Outlet Alışveriş ve Eğlence Merkezleri’nde gerçekleştirilen ‘Lezzet Sihirbazları Yarışıyor’’  yemek yarışmasının Adana yarı finali yapıldı. Adana Optimum’un Fast Food katında gerçekleştirilen yarışmada, Tukaş’ın ana sponsorluğunda ve Ünlü Şef Eyüp Kemal Sevinç önderliğindeki yarı finalistler maharetlerini sergilediler.

Nihal Korkutan’ın ‘’ Kayseri Mantısı’’,  Fatma İsmet Yılmaz’ın Mütebbel, Senem Gökçeli’nin ‘’ Köfteli Tarhana Çorbası’’,  Emine Akıncı’nın ‘’Garnitürlü pilav’’,  Erdal Karaçizmeli’nin ‘’Adana Lahmacunu’’, Göksun Gökçeli-‘nin ‘’Patatesli Köfte’’,  Esin Serpil Özkuyumcu’nun ‘’Patlıcan Kebabı’’, Tuba Yalçın’ın ‘’Milfoy kaplı Tavuklu Enginar’’ ve  İlknur Çirkin’in  ‘’Borani’’ adlı yemekleriyle katıldığı yarışma büyük heyecan yarattı.

Jüri üyeleri EKS mutfak Akademisi Baş Şefi Eyüp Kemal Sevinç, Tukaş-Reklam ve Halkla İlişkiler Yöneticisi Emel Sayın, Çukurova Aşçılar Derneği 2. Başkanı Melik Özcan, Locanda Restoran şefi  Mehmet Mustafa Mirdesli ve Adana Optimum Outlet Alışveriş ve Eğlence Merkezi Pazarlama ve Halkla İlişkiler Yöneticisi Pınar Kefeli Özdoğmuş birbirinden lezzetli ve şık sunumlarla hazırlanan yemekler arasında seçim yapmakta zorlandılar.

Yarışmacılar, jüri üyeleri yemeklerini tadarken yapılışı ile ilgili bilgiler verip, soruları da yanıtladılar. Değerlendirme sonunda ‘’Borani’’ 388 puanla İlknur Çirkin’e birincilik ödülünü kazandırdı. İkinciliği 378 puanla Esin Serpil Özkuyumcu ‘’Patlıcan Kebabı’’ ile aldı. Tuba Yalçın ise ‘’Milföy kaplı tavuklu enginar’’ ile 368 puan alarak üçüncü oldu. Dereceye girenlere para ödülü ile Tukaş ve Optimum tarafından hazırlanan hediyeler verildi.

Büyük Final 30 Kasım 2013 günü İstanbul’da…

Her ilin 1.’sinin katılacağı Büyük Final ve Ödül Töreni,  30 Kasım 2013 günü İstanbul Optimum Outlet Alışveriş Merkezi’nde yapılacak. Dört finalist İstanbul Optimum Outlet içine kurulacak mutfakta, jüri karşısında yemeklerini canlı olarak yapacaklar. Yemek Yarışması sonucunda; 1.’ye 3.000 TL, 2.’ye 2.000 TL ve 3.’ye 1.000 TL değerinde hediye çeki armağanlar verilecek.

“Optimum Outlet’te Mutlu Ziyaretçiler” konseptinde gerçekleştiren ve  tüm yıla dağılan organizasyonlardan birisi olan yemek yarışması, AVM ziyaretçileri tarafından da ilgi ve heyecanla izlendi.