Ankara Escortları

DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

‘BİRLİKTE YOL YÜRÜYELİM’

Yayınlanma Tarihi :
‘BİRLİKTE YOL YÜRÜYELİM’

rukiyecinkilicCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Aday Adayı Av. Rukiye Çinkılıç, meclisteki kadın milletvekili sayısının artması gerektiğini söyleyip, meclisin kavga ve tokmak sesleri ile değil nezaket ve topuk sesleri ile anılması gerektiğini vurguladı.

Kozan’da partilileriyle bir araya gelen Rukiye Çinkılıç, her alanda kadın erkek eşitliğini savunduğunu belirterek,“Çınar ağacının ömrünün uzun olması için iki tarafının da eşit budanması gerekir. Biz CHP olarak bu eşitliği sağladığımızda hem partimizin hem de ülkemizin güzel bir geleceğe taşınması için gerekli zemini hazırlamış olacağız. Kadın-erkek eşit olalım. Birlikte yol yürüyelim” diye konuştu.

“TAVIRLAR YANLIŞ”
AKP’nin hesapsız-kitapsız dış politikaları sonucu Türkiye’nin zarar gördüğünü söyleyen Av. Çinkılıç, “Bugün komşu ülkeler ile ilişkilerimizin ne hale geldiğini biliyorsunuz. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gittiği ülkelerde o ülkenin cumhurbaşkanı gibi davranmaktan vazgeçmeli. Mısır’a gidip Mısır’ın durumu ile ilgili yatırımlardan bahsedip, Türkiye’yi kendi elleriyle geriye götüren bir tavır sergiliyor. Böyle bir durum kabul edilemez” dedi.

rukiyecinkilic2“VATANDAŞ KADERİNE TERK EDİLDİ”
Bugüne kadar pek çok alanda AKP’nin ciddi olumsuzluklara neden olacak yasalar çıkardığını vurgulayan CHP Adana Milletvekili Aday Adayı Çinkılıç, “Sağlıkta, eğitimde devrim yapacak olan AKP iktidarı, bugün sağlıkta yaptığı düzenlemeler sonucunda vatandaşı kaderine terk etmiş durumdadır. 5 liralık bir ilacı hastaneye gidip yazdırdığınızda size en az 20 liraya mal oluyor. Kitapların ücretsiz olarak öğrencilere dağıtılacağıyla övünenlerin amaçlarını da öğrenmiş olduk. Öğrencilere dağıtılan kitaplar yandaş kitabevlerine bastırılıp içindeki bilgilerle çocuklarımızın ilmek ilmek işlendiğini görünce iktidarın amacını anlamış olduk” diye konuştu.

CHP Kozan İlçe Başkanı Yusuf Karavelioğlu, Çinkılıç’a ziyaretlerinden ve bugüne kadar verdiği emeklerden dolayı teşekkür edip, Kozanlılar’ın Çinkılıç’a destek vereceğini söyledi.

YORUM YAP