DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

“BİR İNSAN BİR AĞAÇ BİR KÖPEK” YİNE SAHNEDE…

Yayınlanma Tarihi :
“BİR İNSAN BİR AĞAÇ BİR KÖPEK” YİNE SAHNEDE…

bir_insan_bir_agacAdana Devlet Tiyatrosu yapımı olan, “Bir İnsan Bir Ağaç Bir Köpek” adlı oyun 18-22 Şubat tarihleri arasında yine sahnede…

İlk gösterimini 21 Ocak’ta gerçekleştiren ve 2 hafta boyunca kapalı gişe oynayan, Yordan Radiçkov’un yazdığı, Umut Toprak’ın yönettiği ve Devrim Evin’in rol aldığı “Bir İnsan Bir Ağaç Bir Köpek” adlı tek perde ve tek kişilik oyun, 18 Şubat Salı, 19 Şubat Çarşamba, 20 Şubat Perşembe ve 21 Şubat Cuma günü saat:20.00’da, 22 Cumartesi günü saat: 15.00’da ve 20.00’da Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi Sahnesi’nde seyircisiyle buluşacak.

İnsanın doğa karşısındaki hakimiyeti, doğanın insan karşısında direnmesini anlatan oyunda; bir köpek sahibi Lazar, köpeğinin kuduz olduğunu düşünür ve onu ormana götürüp öldürmeyi planlar. Köpeği zincirle bir ağaca bağlar, tüfekle nişan alır ancak mermi köpeğe değil, zincire isabet eder. Ve işte o anda bütün dengeler değişir, tutsak olan köpek özgürlüğüne kavuşurken, doğanın ve köpeğin efendisi Lazar korkudan ağaca tırmanıp tutsaklaşır.

Oyunun dekor tasarımı Ali Cem Köroğlu’na, kostüm tasarımı Bengisu Mukiyen’e, ışık tasarımı H.İbrahim Karahan’a, müzikleri Nuri Harun Ateş’e ve görüntü efektleri Şirin Aktemur Toprak’a ait.

Adana Devlet Tiyatrosu’nda, Mersin Devlet Opera ve Balesi 17 Şubat Pazartesi günü saat:20.00 “Seslerle Anadolu” adlı performansını sergilerken, minik izleyicilerimiz için ise bu hafta 19 Şubat Çarşamba günü saat:14.00 de, 23 Şubat Pazar günü saat:11.00 da “Merhaba Hayat” adlı oyun perde açacak.

 

YORUM YAP