Gündem Adana

BİNLERCE KİŞİ KARNAVALA KOŞTU

BİNLERCE KİŞİ KARNAVALA KOŞTU
12 Nisan 2014 - 19:41

157Adana 2. Portakal Çiçeği Karnavalı, Adanalılar’dan büyük ilgi gördü. Gazipaşa Bulvarı’ndan başlayan kortej yürüyüşüne 20 bine yakın Adanalı katıldı. Renkli kostümler, rengarenk boyanmış yüzler, takılan şapkalar, takılar, tokalar ve birbirinden ilginç desenlerle süslenmiş karnaval korteji Gazipaşa’dan başlayarak Sular, Atatürk Caddesi ve Ziyapaşa’dan Uğur Mumcu Meydanı’nda sona erdi.
20Türk Chooper Grubu üyesi motosikletliler ve klasik otomobillerin geçişiyle başlayan kortej yürüyüşüne Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Sarıcam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Toyota CEO’su Ali Haydar Bozkurt ile sanatçı, gazeteci, davetli ve çok sayıda vatandaş katıldı. Aralarında Aytaç Arman, Rıza Akın, İpek Tuzcuoğlu, Erol BüyükburçAtilla Özdemiroğlu, Nur FettahoğluMelike Güner ve Demir Karahan, gazeteciler Nebil Özgentürk, Ece Vahapoğlu, ses sanatçısı Faik Kasapoğlu ve Faruk Tınaz gibi birbirinden ünlü isimlerin yer aldığı karnaval ayrı bir havaya büründü.
23Kentteki çok sayıda okul, dernek ve sivil toplum kuruluşunun yanı sıra çevre illerden de katılımın olduğu yürüyüşte, yüzlerine portakal çiçeği resimleri yapmış vatandaşlar, müzik eşliğinde dans etti. Nostaljik arabalar ve motosikletliler grubu da korteje renk kattı. Kaldırımlarda toplanan vatandaşlar ile evlerinin balkon ve pencerelerinden korteji izleyen Adanalılar da alkışlarla karnaval coşkusuna katıldı.
6Uğur Mumcu Meydanı’nda sona eren kortejin ardından karnavala destek veren sanatçı, yazar ve gazetecilere plaket verildi. Karnaval için toplanan 20 bine yakın Adanalı pop sanatçısı Gökçe‘nin konseriyle neşeli anlar yaşadı.

 

3124101911261317