Ankara Escortları

DOLAR32,1800% 0.07
EURO34,9826% -0.04
STERLIN40,9690% 0.03
FRANG35,3727% 0.16
ALTIN2.507,96% 0,19
BITCOIN70.256,21-1.937

BİNA HEYECANI…

Yayınlanma Tarihi :
BİNA HEYECANI…

saricam_belediye _binasiBelediye hizmet binası inşaatının ihale sürecinin 1 Nisan’da tamamlanmasının ardından 8 Nisan günü yüklenici firmaya yer gösterilmesinin ardından başlayan inşaat sürecinde tamamlanma aşamasına gelindi.

Sarıçam Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci, kararlı çalışması ile hizmet binasını tamamlıyor. Sarıçam İlçe Belediyesinin kuruluş aşamasında başlatılan hizmet binası yapım süreci, uzun uğraşlar sonucunda tüm hukuki mevzuatını 1 Nisan 2013’de tamamladı ve yüklenici firmaya 8 Nisan’da inşaata başlaması için arsa teslimi yapıldı. 26 Mayıs 2013’de Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’in ve Sarıçamlının yoğun ilki, alaka ve katılımları ile temeli atılan hizmet binasının inşaatı, İlbank Bölge Müdürlüğü mühendislerinin denetiminde tamamlanma aşamasına gelindi. Ağustos ayı itibarı ile kaba inşaatı noktalanan hizmet binasının çatı ve dış cephe kaplaması ve iç dizayn çalışmaları da hızlı bir şekilde devam ediyor.  Tüm bu çalışmalara belediye hizmet binasının çevre düzeni için peyzaj çalışması da başladı. 8 Aralık 2013’de tüm inşaat çalışmalarının tamamlanarak yüklenici firma tarafından hizmet binasının belediyeye devri öngörülmekte olduğunu belirten Başkan Ahmet Zenbilci, ilçeye kalıcı bir hizmet yapmanın sonsuz mutluluğunu yaşadığını belirterek, “İnsan fanidir. Ancak yapmış olduğu eserler ise bakidir. Biz Sarıçam’da bu bina var olduğu sürece anılacağız. Adana’nın genç ilçesine, tarih köklerimizi, kültürümüzü ve mimarimizi bu binaya taşıyarak yaşatmak istedik. Atamıza olan minnet borcumuzun bir kısmını bu şekilde ödemek istiyoruz. Sarıçamlı hemşerimize daha iyi hizmet sunmamız için, belediyemizin kurumsallaşması için bu binaya ihtiyaç vardı. Bunu gerçekleştiriyoruz. Ayrıca, bu binayı yaparken belediyecilik hizmetlerimizi de paralel olarak yaptık. Bir taraftan kurumsallaşma adına hizmet binamızın inşaatını tamamlarken, öbür yandan da parkları, yolları, kaldırımları yapmaya devam ediyoruz. Biz tüm bunlar Sarıçam için değer diyoruz. Sarıçamlı bu hizmetlerin eniyisini hak ediyor.” dedi.

Yapımına 8 Nisan 2013’de başlanan hizmet binası 33 dönüm arsa üzerine 10 bin 600 metrekare kapalı alana sahip. Geleneksel Türk mimarisi tarzında projelendirilen ve yapılan hizmet binası içinde yönetim salonları, meclis salonu, toplantı salonu ve nikah salonu bulunuyor. Bina 5 kat olarak inşa edildi.

YORUM YAP