DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

BERKİN İÇİN TÜRKÜ SÖYLEDİ, FATİHA OKUDU

Yayınlanma Tarihi :
BERKİN İÇİN TÜRKÜ SÖYLEDİ, FATİHA OKUDU

SONERCETINPolisin attığı fişeğin başına saplanması sonucu yaşamını yitiren 14 yaşındaki Berkin Elvan için düzenlenen etkinliğe katılan CHP Çukurova Belediye Başkan adayı Av. Soner Çetin, Fatiha okudu, Memik Oğlan türküsünü söyledi, “Hani vicdan, acıma yok mu?” diye sordu.

MESAJLA ETKİNLİĞE DAVET ETTİ

İstanbul’da ekmek almak için dışarıya çıktığında polisin attığı gaz fişeğinin başına saplanması sonucu aylar önce girdiği komadan çıkamayan 14 yaşındaki Berkin Elvan’ın ölümü Adana’da da binlerce kişi tarafından protesto edildi. CHP Çukurova Belediye başkan adayı Av. Soner Çetin, “Başımız sağolsun. Demokrasi şehidimiz Berkin Elvan’ı anmak için Atatürk Parkı’nda buluşuyoruz” içerikli bir SMS mesajı yollayarak eyleme destek verdi. Yüzlerce kişiyle birlikte Atatürk Parkı’na giden Çetin yanına eşi, kızları, ablaları ve diğer aile fertlerini de aldı.

“14 YAŞIM DİKEN İLE KAPLANMIŞ…”

Atatürk Parkı’nda Berkin Elvan’ın fotoğrafının koyulduğu yere yüzlerce kişiyle birlikte ekmek ve karanfiller bırakan CHP Çukurova Belediye başkan adayı Soner Çetin, sözleri Ülkü Tamer’e ait “14 yaşım diken ile kaplanmış / Göz ucuma karıncalar toplanmış / Kurşun gelmiş kaşlarımın üstüne / Alın yazım oku gibi saplanmış / Uyu memik oğlan uyu / Öte gecelerde büyü Uyu memik oğlan uyu Öte geçelerde büyü” diyerek Memik Oğlan türküsünü söyledi. Çetin, Atatürk Anıtı’nda toplananlarla birlikte Berkin Elvan için Fatiha okudu.

VİCDANINIZ YOK MU, HANİ ACI?

Sular mevkiinde toplanan göstericilere Adana polisinin TOMA’yla tazyikli su ve biber gazı sıktığı dakikalarda Atatürk Parkı’ndaki Atatürk Anıtı önündeki türkülü ve Fatihalı anmanın ardından kısa bir konuşma yapan CHP Çukurova adayı Soner Çetin, vicdanlara seslendi. “Bir yanda milyarların hesabını veremeyenler, diğer yanda ekmek almaya giderken polisin attığı gaz fişeği sonucu yaşamını yitirdi, sadece 14 yaşında bir çocuktu. Berkin’i öldürenler, kaybına seyirci kalanlar… Hani vicdan, sizde hiç acıma yok mu, adalet yok mu?” dedi.

 

 

YORUM YAP