DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

BERKİN İÇİN MÜZİK YAYINLARINI KESTİLER

Yayınlanma Tarihi :
BERKİN İÇİN MÜZİK YAYINLARINI KESTİLER

BERKINKısa adı AÇEYDER olan Akdeniz Çukurova Eğlence Yerleri Derneği, Gezi Olayları sırasında evine ekmeğiyle gitmek isteyen ancak sokakta polisin attığı gaz fişeğiyle komaya giren, 269 gün sonra yaşam mücadelesini kaybeden 15 yaşındaki Berkin Elvan’a kayıtsız kalmadı.
AÇEYDER Başkanı Feridun Özkan, Berkin Elvan için derneklerine kayıtlı Adana’daki tüm cafe ve bar işletmelerinin tüm müzik yayınlarını durdurduğunu açıkladı. Berkin Elvan’ın hayata gözlerini yummasından duydukları derin üzüntüyü bildiren Özkan, “Hayatın her alanında süregelen demokratik hak arama mücadeleleri, gençliğin özgür, çağdaş eğitim talepleri, çevre duyarlılığını haykıran binlerce kişi, hakkını arayan emekçiler, binbir zorlukla ayakta durmaya çalışan esnaf arkadaşlarımıza kolluk kuvvetlerinin uyguladığı orantısız güç, baskı, zulüm, şiddet ve nihayetinde evine elinde ekmeği ile koşarken hayattan koparılan küçük kardeşimiz Berkin gibi başka kardeşlerimiz de ölsün istemiyoruz. Şiddet olayları bir daha yaşanmasın istiyoruz” dedi.
Berkin Elvan’ın ölümü nedeniyle tüm kafe ve barlarda bir gün süreyle cd ve bilgisayar aracılığıyla müzik yayınını kestiklerini açıklayan Özkan, canlı müzik de yapmadıklarını vurguladı. Keyfi baskıların artık son bulmasını istediklerini dile getiren Özkan, “Halkımız yasta, bizler de yastayız. Daha çağdaş ve demokratik bir Türkiye özlemimizi haykırıyoruz” diye konuştu.

YORUM YAP