DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

BEHÇET HOMURLU GÜVEN TAZELEDİ

Yayınlanma Tarihi :
BEHÇET HOMURLU GÜVEN TAZELEDİ

homurluAdana Çiftçiler Birliği’nin 42. Olağan genel kurulunda başkanlığa yeniden Behçet Homurlu seçildi. Birlik toplantı salonunda, çiftçilerin yoğun bir katılımıyla gerçekleştirilen genel kurulun açılışındaki konuşmasında, geçtiğimiz hafta TBMM’de Cumhuriyet tarihinde ilk kez tarım mirası  ile ilgili kanun hükmünün geldiğini hatırlattı. Homurlu, ”Bu parçalanmış arazilerin önüne geçilmesi için hepimizin arzu ettiği bir kanundu. Ben bunları üniversite dönemimden itibaren dinledim ancak, bugüne kadar bir türlü gerçekleşememişti.  Tarım ve Köyişleri Bakanımız Mehmet Mehdi Eker’in ve bakanlık mensuplarının gayretleriyle meclise 2014’te geldi. Kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

Yaşanan kuraklık konusuna da değinen Başkan Homurlu, ”Ülke  çapında bugünkü ortalamalara göre yüzde 33 seviyesinde bir kuraklık hakim. Bizim havzamızda ise bu oran  yüzde 46.7’ye kadar çıkıyor. Bugüne kadar yağması gereken yağmurun yarısı yağmamış. Bunun olumsuz etkisinin üretiğimiz ürünlere yansımaması için sulama grup başkanlarımızın, valiliğimiz işbirliği ile yoğun çabası var. DSİ ile görüşmeler sürüyor. Gün gün saat saat ova ve barajlardaki kapasiteler takip ediliyor. Bizim Seyhan ovamızın suyu yarı yarıya eksik durumda. Buna rağmen bundan sonraki yağışlarla ve karların erimesiyle  dolacağını umut ediyoruz. DSİ’nin verdiği bilgiler yaz mevsiminde bir sıkıntı olmayacağı yönünde” diye konuştu.

Tek liste ile gidilen seçimde,  Behçet Homurlu’nun başkanlığındaki yeni yönetim kurulu Mutlu Doğru, Prof. Dr Bülent Özekici, Oana Çorat, H. Avni Özşahin, Halid Milli, Mehmet Yücel Ener, Mehmet Özler, Sinem Özkan Başlamışlı, Nevzat Arman ve Cabbar Sekman’dan oluştu.

 

 

YORUM YAP