Gündem Adana

BAYRAK ÇAĞRISI

BAYRAK ÇAĞRISI
27 Ekim 2013 - 11:49

barisik_bayrakTESK Yönetim Kurulu Üyesi, Adana ESOB ile Adana Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Kazım Barışık, Cumhuriyetimizin 90’ıncı Kuruluş Yıldönümü’nü yayınladığı mesajla kutlarken, tüm esnaf ve sanatkârlar ile vatandaşları, ev, araç ve işyerlerine bayrak asmaya çağırdı.

Birlik Başkanı Barışık, yayınladığı mesajda, Ulu Önder Atatürk’ün, Cumhuriyeti kurarken özgür, mutlu, gelişmiş ve çağdaş bir Türkiye’yi hedef gösterdiğine dikkat çekerek,  “Atatürk’ün ilke ve devrimlerinin yaşatılması, Türkiye’nin çağdaş uygarlık düzeyine ulaşması için çok çaba göstermek gerekiyor. Toplumumuzun ve özellikle genç nesillerin Atatürk’ü daha iyi anlamasına katkıda bulunmak en önemli görevimiz olmalıdır. Yeni nesile Atatürk’ü iyi anlatmak bu çabayı göstermeliyiz” dedi.

Barışık, ülkemiz için büyük önemi olan bu tarihi günde esnaf ve sanatkarların da Atatürk ve Cumhuriyetimize yakışır davranış içinde olmasını arzu ettiğini belirterek, şöyle dedi:

“Atatürk, tek yol göstericimizdir. Bu nedenle tüm resmi ve özel kurum ve kuruluşların olduğu gibi esnaf ve sanatkârlarımız ile duyarlı vatandaşlarımızın da Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına destek amacıyla ev ve iş yerleri ile araçlarını, standart ölçülerdeki Türk bayraklarıyla donatmalarını istiyoruz.  Bu vesileyle, Adana Esnaf ve Sanatkârları olarak büyük günün 90. yıldönümünde, vatan toprakları için canını, kanını veren aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyor, tüm esnaf ve sanatkârlarımız ile vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum”