Gündem Adana

BAYER’İN ADANALI BİLİM ELÇİLERİ

BAYER’İN ADANALI BİLİM ELÇİLERİ
18 Mart 2014 - 14:42

bayerBayer Türk ve Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG)’nın hayata geçirdiği “Bayer Genç Bilim Elçileri”projesinin üçüncü yıl çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Projenin eğitimlerinden biri Adana’daki Uluğ Bey İlk Öğretim Okulu’nda gerçekleştiriliyor. Bayer Genç Bilim Elçileri, öğrencilerle kaliteli zaman geçirerek hem eğlenmelerini, hem de bilimden korkmak yerine bilime ilgi duymalarını sağlamaya çalışıyor. Doğan Demircioğlu Emsan İlk Öğretim Okulu’’ndaki eğitimler 31 Mayıs 2014 tarihine kadar devam edecek

İlköğretim dördüncü, beşinci ve altıncı sınıf öğrencilerini gelecekte bilim insanı olma yönünde yüreklendirerek Türkiye’de bilimin gelişimine katkı sağlamayı amaçlayan projeyle son iki yılda 2629 öğrenciyle bir araya gelindi.

Etkinlik faaliyetleri, okulların haftalık ders saatleri dikkate alınarak hafta içinde ve hafta sonlarında gerçekleştiriliyor. Etkinliklerde çocukların ilgisini çeken, günlük hayatlarında merak ettikleri şeyleri sorgulamalarını sağlayan yedi eğlenceli deney yapılıyor. Her bir deney  TOG Vakfı ilkeleri doğrultusunda ve Bayer’in küresel iş stratejileriyle örtüşen, artan ve yaşlanan dünya nüfusu, artan enerji talebi, artan gıda ve yem ihtiyacı, artan yaşam kalitesi ve azalan kaynaklar gibi dünyanın geleceğini ilgilendiren mega trendlere farkındalık oluşturacak şekilde hazırlandı.  

Bayer Genç Bilim Elçileri projesi kapsamında 2015 yılının sonuna kadar 240 genç bilim elçisi ile 40 ilde 9 bin öğrenciye ulaşılması hedefleniyor.