Ankara Escortları

DOLAR32,2159% 0.13
EURO34,9943% 0.02
STERLIN40,9737% 0.04
FRANG35,3710% 0.16
ALTIN2.507,07% 0,16
BITCOIN70.126,68-1.248

BAŞBAKAN’IN MİTİNGİ VE ZİHNİ ALDIRMAZ…

Yayınlanma Tarihi :

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Adana’da bazı açılışlar ve temel atma törenleriyle birlikte gerçekleştirdiği miting çeşitli iddialarla sarsıldı. Daha önce Pazar günü yapılacağı belirtilen miting Cumartesi gününe alındı. Mitingin gerçekleşeceği alanda ‘Uğur Mumcu Meydanı’ tabelası asılı olmasına rağmen tüm çağrılarda ‘İstasyon Meydanı’ adı kullanıldı.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanvekili Zihni Aldırmaz’ın tüm ana cadde ve sokakları ‘Sayın Başbakanımız Adana’ya hoş geldiniz’ pankart ve afişleriyle süslemesi çeşitli dedikodulara neden oldu. Seyhan Belediyesi’ne adaylık için Başbakan’a yakın olmaya çalıştığı savunulan Aldırmaz’ın bu girişimi CHP’den umudu kestiği görüşlerini beraberinde getirdi. Şehir içi ulaşımda kullanılan Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüslerin hatlardan çıkarak mahallelerde miting için bekletilmesi de ayrı bir zihniyetin ürünüydü.
Aldırmaz, bu hareketleriyle ne bekledi bilmiyoruz ama Adana Valisi’nin henüz Başbakan Adana’ya gelmeden medyaya servis ettirdiği bir bülten olayları tüm çıplaklığıyla gözler önüne serdi. Başbakan’ın 4 Haziran 2011’de yine Adana’da verdiği söz üzerine yapılması planlanan 30 bin kişilik stadyum için Büyükşehir’in asfalt şantiyesinin kaldırılmasının beklendiğini ve Büyükşehir’in çeşitli defalar uyarıldığını bildiren Vali Hüseyin Avni Coş’un açıklamasına yanıt gecikmedi.

Bu kez bülten Büyükşehir’den geldi.
Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Zihni Aldırmaz, basın bürosu aracılığıyla Valiliğin açıklamasının asılsız, yanıltıcı olduğunu kaydetti. Büyükşehir’in bu konuda tüm yükümlülüklerini yerine getirdiğine yönelik açıklama olayları bitirmedi elbette…

Gün geldi, saat çattı, miting başladı…

Başbakan’ın miting alanına geç gelmesi kalabalığı beğenmediği yorumlarına neden oldu. Açıkçası o kadar ayrıntıya, Adana Valiliği ve Büyükşehir ile AKP’li ilçe belediyelerinin yoğun çalışmasına karşın mitingde toplanan kalabalığın yetersiz olduğunu herkes söyledi.

En iyimser rakam 20 bini gösteriyordu. Uğur Mumcu Meydanı’nda toplanan insanların hangi yöntemlerle alana götürüldüğünü es geçiyoruz artık…

Neyse bu tartışma da bitirmedi gelişmeleri…

Adana Valiliği’nin Aldırmaz çıkışı anlaşılıyor ki Başbakan’la da paylaşılmıştı. Başbakan’dan onay bekleyen Aldırmaz’ın bu miting sonrası hayallerinin suya düştüğünü kestirmek çok zor olmadı.

Bakın ne dedi sayın Başbakan:
“Adana Büyükşehir Belediyesi’nin bakanlığımıza uygulama projesini hazırlayıp vermesi gerekiyor. Bu projeyi henüz belediyemiz maalesef hazırlayamadı. İnşallah 30 Mart 2014’te yerel seçimlerin ardından Adana’nın belediyecilikteki talihini de değiştirecek, bu sorunları tek tek ortadan kaldıracak, metroyu da tamamlayacağız, hiç endişeniz olmasın.”
Sayın Aldırmaz, önerimizi dinler mi bilmiyoruz ama kendisine düşen bundan sonra AKP’den bir medet ummamasıdır.

Gerisi kendisinin bileceği iştir…

***

Bu arada unutmadan söylemekte fayda var.

4 Haziran 2011’de Adana’daki mitinginde Çukurova Bölgesel Havalimanı’nı Adanalı’ya müjde olarak yansıtan Başbakan, bu sözlerini 5 Ekim 2013’te de tekrarladı.
Müjdeyi bilemeyiz ama o havaalanı Şakirpaşa Havalimanı’nı bitirmeye yetecek.
O zamana kadar ölmez sağ kalırsak gerçekleri göreceğiz…

İyi haftalar…

YORUM YAP