DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

BAŞBAKAN, NEDEN ÇILDIRDI!

Yayınlanma Tarihi :
BAŞBAKAN, NEDEN ÇILDIRDI!

miting8Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Adana’da CHP ve cemaate yüklendi. Konuşmasında Fettullah Gülen ve Kemal Kılıçdaroğlu adını telaffuz etmeden ‘CHP’nin genel müdürü’, ‘Pensilvanya’daki zat’ ifadelerini kullanan Başbakan Erdoğan, CHP ve MHP’yi cemaatle işbirliği yapmakla suçladı. CHP’yi din istismarı yapmakla suçlayan Başbakan Erdoğan, Fettullah Gülen’in kızların başını açmaya çalıştığını savundu. Erdoğan, “Adana’da yerel yönetimde bir Fetret dönemi var. Bu Fetret dönemini birlikte aşacağız” dedi. Erdoğan, Adana’daki TIR’ların durdurulmasıyla ilgili yorumunda, “Olaylar karşısında çıldırdım” dedi. Adanaspor ve Adana Demirspor atkısı takan Erdoğan, Adana’nın son 5 yılda yerel yönetim anlamında hizmet görmediğini kaydetti. Başbakan Erdoğan için Adana’da yaklaşık 20 bin kişinin toplandığı görüldü.

Erdoğan, konuşmasında şunları söyledi:

“Bugün Adana’yı farklı görüyorum. Bugün Adana’yı başka bambaşka görüyorum. Görüyorum ki Adana, Büyük Defteri’ne kilitlenmiş durumda. Adana, eski Türkiye demiyor, yeni Türkiye diyor. Sizlerle farklı bir görüşme, buluşma, muhasebe yapmak istiyorum. Farklı bir buluşmayı gerçekleştirmek istiyorum. Öyle bir muhasebe yapalım ki bugün bir karar verelim. Bu kararla beraber Adana tarihinde olmamış bir cevabı 30 Mart’ta versin. Adana, diğer 80 vilayetle birlikte vatanını seven, milliyetçi, öyle kafatası milliyetçisi değil, laf milliyetçisi de değil, eser milliyetçisi, eser… Vatansever, gerçek anlamda. Değerlerine bağlı, aynı zamanda demokrat bir şehirdir. Adana, toprağına, bayrağına, milletine, devletine sevdalıdır. İnanıyorum ki Adana Türkiye üzerinde oynanan oyunu en iyi gören şehirlerimizden biridir.

Geçen yıl Reyhanlı’da sivillere yönelik alçakça bir saldırı düzenlendi. Orada maalesef 53 kardeşimizi Hakk’a uğradık. Ne oldu biliyor musunuz? Emniyet güçlerimiz, istihbarat birimlerimiz olayı aydınlattı, zanlıları yakaladı. Ortaya bu saldırıyı yapanların CHP heyetini zalim Esad’a götüren kişiler olduğu ortayaçıktı. Bu saldırıya bazı CHP’lilerin, bazı yandaş medyasının, bazı milletvekili yakınlarının karıştığı anlaşıldı. Aradan yaklaşık bir sene geçti. CHP hala bununla ilgili biraçıklama yapmadı, yapamadı.İddialara cevap vermedi, veremedi. Hemen arkasından devlet, millet düşmanı delikanlı bir terör örgütü, hem partimize hem polisimize terörist saldırıda bulundu.CHP, işte bu örgüte sahip çıktı.

Adana’nın, ekranları başlarında bizleri izleyen tüm Türkiye’nin dikkatini buraya çekmek istiyorum. Önceki gün İstanbul’da sokak eylemlerinde Burakcan isimli bir kardeşimizi şehit ettiler. Ne oldu. Bu eli kanlı örgüt çıktı. Bu eylemi biz yaptık dedi. Bu aşağılık, adice olayı bunlar üstlendi. Ama bundan saatler sonra CHP’nin başındaki o genel müdür var ya, örgütü korurcasına, saklarcasına kimin ateş ettiği belli değil diyor. Utanmadan, sıkılmadan, daha sonra babasını arayıp başsağlığı diliyor. Aynı şekilde CHP’nin genel başkan yardımcısı çıkıyor, soru önergesi veriyor. Örgütü temize çıkarmaya, olayı başka yönlere çekmeye çalışıyor. Adana, oyunu görüyor musunuz Adana.

CHP’ye gönül veren kardeşlerime sesleniyorum. Allah aşkına bu CHP’ye gidip nasıl oy vereceksiniz. CHP artık şirazeden çıkmış. Sandıkta başarısız çıkan CHP artık devlet, millet düşmanı terör örgütlerini koruyor. CHP içinde hiç mi sağduyulu insan yok. Buna dur diyecek hiç mi yürekli bir kişi yok.

CHP’liler Pensilvanya’daki zatla işbirliği yaparak dini istismar ediyor. Bunlarda yalan var, iftira var, fitne var. Bunlarda fesat var. Paralel örgütün ağabeyleri size geldi mi? Ne yaptınız? Gereğini yaptınız. Bunlar ne yalanlar anlatıyor. Bir ikna odası kurmuşlar, aman yarabbi neler söyleniyor? Dinleyince şok oldum. Ya bunlar nasıl Müslüman? Bunlar onların ablalarıymış. Bu ablalar evlerde bu yalanları anlatıyor. Fakat bizim ablalarımız başka. Onlar yalanı anlatsın. Siz doğruları anlatın. Siz Adana’da yapılan hizmetleri, Türkiye’de yapılan hizmetleri anlatın. O gelen ablalara sadece şunu söyleyin. Sizin hocanıza tek cevabımız var. Bizim kızlarımızın başını açmaya çalışan kızlarımıza bizim verecek oyumuz yok deyin yeter. Baş örtüsü kuraldandır diyenle bizim işimiz yok deyin yeter. Bunlar da takiyye var, yalan var, iftira var.”

15 GÜN GECE GÜNDÜZ ÇALIŞMAYA VAR MIYIZ?
Erdoğan, 30 Mart seçimlerine 15 gün kaldığını hatırlatarak, “15 gün çalışmaya var mısınız?” diye sordu. Milli İstihbarat Teşkilatı tırlarına da değinen Erdoğan, “Adeta suçluymuş gibi tırları durdurdular. Binbaşımızı, üsteğmenimizi darp ettiler. Suriye’ye yardım götüren tırlarımıza düşmanca, haince muamele yaptılar. Bir başbakan olarak çılgına döndüm. Bunu yaparken, kim olursa olsun. Bir şeyi bilmemiz lazım. Bunlar hain. Sana MİT’in elemanıyım diyecek, sen onları kelepçeleyeceksin, yere yatıracaksın ve vuracaksın. Ya bunlar terör örgütünün elemanı mı? Bir de pişmiş kelle gibi sırıtıyor. Ahlaksızlar. Bir de hem zulmediyor, hem sırıtıyor. Oraya gelen savcı paralel yapı. Biz bunlara müdahale edince CHP, MHP rahatsız oldu. Hepsi de yanına toplandılar” diye konuştu.

YORUM YAP