Ankara Escortları

DOLAR32,1954% 0.12
EURO34,9168% -0.16
STERLIN41,0452% 0.28
FRANG35,2324% -0.17
ALTIN2.476,04% -1,08
BITCOIN69.794,64-1.136

BARKOD ŞOKU!

Yayınlanma Tarihi :
BARKOD ŞOKU!

barkodBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Adana mitingi Adana’da hareketliliğe neden olurken mitingle ilgili iddialar da gündeme bomba gibi düştü. Mitingin istenen kalabalıkta gerçekleşmesi için partinin il ve ilçe teşkilatları özel önlem alırken muhtarlıklar, kamu kurum ve kuruluşları ile bazı sivil toplum örgütlerinin miting için özel çalışma yaptıkları ileri sürüldü.

Adana Büyükşehir Belediyesi’ne ait halk otobüslerinin çalıştıkları hatlardan çıkarak ‘Başbakan’a gider’, ‘Miting alanına gider’ asılı afişlerle halkı Uğur Mumcu Meydanı’na taşıma gayretinde olduğu gözlenirken ilçe başkanlarının da mitinge getirecekleri otobüs ve insan sayısı konusunda uzun süre görüş alışverişinde bulunduğu savunuldu.
BARKODUN AMACI NEYDİ?
Mitingde Adana’da ilk kez gerçekleşen bir de barkod olayı yaşandı. Miting alanına gelen vatandaşların ellerindeki barkodlar dikkat çekti. Bazı çevreler Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’in ilçe başkanlarının mitinge taşıyacağı insanlarla ilgili taahhütlerini yerine getirmeleri için barkod sistemine başvurduğunu savundu. Miting alanındaki barkod cihazları gözlerden kaçmazken, taahhütlerin yerine getirilmesinde sıkıntı olmaması için bu yöntemin kullanıldığı öne sürüldü.
ORHAN SÜMER’DEN ŞOK AÇIKLAMA
AKP cephesinde bu yönde gelişmeler yaşanırken CHP İl Başkanı Orhan Sümer’in  barkodlarla ilgili açıklaması şok etkisi yarattı. Sümer, barkodların kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan Adanalı vatandaşlara, belediye personellerine, taşeron işçilere ve tüm muhtarlıklara dağıtıldığını savundu. Sümer, “Vatandaşlarımızın mitinge katılımı zorlanmış ve miting alanına girişte barkotlar cihazdan geçirilirek takip sistemi oluşturulmuştur” dedi.
Vatandaşların miting alanına zorlamayla götürüldüğünü savunan Sümer, “Öğrendiğimiz kadarıyla her muhtarın azalarıyla birlikte mitinge 45 kişi götüreceğine dair söz alınmış. Dağıtılan barkodlar ve miting alanına kurulan cihazlar insanlık onuruna yakışmayan görüntülerdir. Vatandaşlara, çalışan insanlara açıkça baskı uygulanıyor. İnsanlar resmen fişleniyor. Bu tür girişimler AKP’nin Türkiye genelinde bitişini gösteriyor. Halkımız baskıya boyun eğmedi, eğmeyecektir. Miting alanındaki az sayıda insanın yer alması da Adanalılar’ın  baskıya boyun eğmediğini göstermiştir” diye konuştu.

YORUM YAP