DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

BAKIN NASIL OLDU

Yayınlanma Tarihi :
BAKIN NASIL OLDU

inonu_parki2inonu_parki1Adana Büyükşehir Belediyesi’nin kent genelinde başlattığı park ve yeşil alanlardaki yenileme ve peyzaj çalışmaları ortaya çıkardığı görsel güzelliklerle dikkat çekiyor.

Bu çerçevede bir süre önce İnönü Parkı’nda başlatılan çalışmalar tamamlandı ve Adana’nın bu önemli parkı yeni bir görünüme kavuştu. Eski haline göre daha yeşil bir hale getirilen İnönü Parkı içinde bir de meydan oluşturuldu.

İnönü Parkı ve İnönü Meydanı görsel güzelliği ile Adanalıların büyük beğenisini topluyor.

Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Adana’ya güney kuzey, doğu batı ayrımı yapmadan hizmet verdiklerini belirterek, “Amacımız her alanda olduğu gibi peyzaj çalışmalarında da kentimizi marka şehir haline getirmektir. Göreve geldiğimiz günden itibaren Adanalılara kişi başına düşen yeşil alan oranını artırmak olan hedefimizde emin adımlarla ilerliyoruz. İnönü Parkı’nda yaptığımız çalışmalarla hem görselliğe, hem vatandaşın rahatına ve hem de Cumhuriyetimizin kurucu kadroları içerisinde yer alan büyük devlet adamı rahmetli İsmet İnönü’ye yakışan bir meydan oluşturduk. Son düzenlemelerimiz ile İsmet İnönü’nün heykeli de artık daha net görünmektedir. Adanalıları daha fazla nitelikli yeşil alan ile buluşturma hedefimiz, hız kesmeden sürecek” şeklinde konuştu.

YORUM YAP