Gündem Adana

canlisonuclar

azPOLİTİK-ADANALILARA ÇAĞRI!

azPOLİTİK-ADANALILARA ÇAĞRI!
azPOLİTİK
azPOLİTİK( politi@gundemadana.com )
420 views
23 Şubat 2015 - 18:58

Genel seçimler yaklaşırken partilerdeki hareketlilik de başladı. Milletvekili aday adayları hummalı bir çalışmaya girdi. AKP, CHP ve MHP’de eski isimlerin yanı sıra piyasaya yeni çıkan, TBMM hayali kuran genç, kadın, engelli aday adaylarını da tanımaya başladık.

Aday adaylarının hepsinin vatana-millete hizmet aşkıyla yanıp tutuştuğuna inanmak istiyoruz. Bu memleketin hali ortada. Aday adaylarının birçoğunun paraya-pula ihtiyacı olmadığını biliyoruz. İçlerinde samimi olanları da az-çok tanıyoruz.

Çocuklarımızın geleceği için mücadele edecek aday adaylarının çalışmaları başımız gözümüz üstüne. Partisine bakmadan ‘Bu insan benim kentime yararlı olur’ dediğiniz kim varsa gözünüzü kırpmadan destekleyin. Ama samimiyetsiz olduğuna dair içinizde bir kıpırtı hissediyorsanız kim olursa olsun gözünün yaşına bakmayın. Desteksiz bırakın.

Dediğimiz gibi, Adana’nın çok ama çok problemi var. Bazı problemleri belediyeler tek başına çözemiyor. Seyhan Belediyesi’ne, Çukurova Belediyesi’ne yapılan iş başvurularının sayısını her gün gazetelerden okuyorsunuz. İş arayan vatandaşların da bir günahı yok, belediye başkanlarının da… Sistemin çarpıklığı kadar kentteki yapı çarpıklığı da bu sonucu doğurmuş. Kaynaklarımızı doğru kullanamamışız. Sanayiyi, tarımı bitirmişiz. Sporda, kültürde, sanattaki altın çağımız sona ermiş. Kentte üniversiteli işsiz sayısı rekor kırmış. Yaşanabilir iller sıralamasında 55. sıraya gerilemişiz. Kamu yatırımlarında 81 il arasında 81. sıraya yerleşmişiz. Bir de raylı sistemimiz var elbette…

Evet, haklısınız, okuyunca sıkılıyorsunuz.

Bu sorunları sıralamaktan biz de sıkıldık.

Ama bizim de görevimiz bu işte…

Biz yazacağız, üzerine alınanlar alınacak.

Adanalılar da gereğini yapacak.

Hadi rastgele…