Gündem Adana

AYTAÇ DURAK’TAN AKILLICA HAREKET

AYTAÇ DURAK’TAN AKILLICA HAREKET
azPOLİTİK( politi@gundemadana.com )
02 Mart 2014 - 22:36

aytacAdana Büyükşehir Belediyesi’nin asli belediye başkanı Aytaç Durak, hafta sonu akıllıca bir harekete imza attı. Bağımsız adaylığa karar verdikten sonra 50 büyük otobüsü giydirerek mahalle mahalle gezdiren Aytaç Durak, broşürler aracılığıyla da nokta atışı yapıyor. Evlere tek tek ulaştırılan broşürlerde şan ve şöhretten çok haksızlığa karşı dik duruş sergileme çabasında olduğunu ifade eden Durak, apartmanların giriş katlarına da bol bol tanıtım kağıdı bırakıyor.

Adana’da bağımsız aday olduktan sonra dengelerin değişeceği yönünde görüşler ağırlık kazanırken Cumartesi akşamı Adana’da oynanan Türkiye’nin 5. Büyük derbisinde yine gözler Aytaç Durak’a çevrildi.
5 Ocak Stadı’ndaki binlerce taraftar görmese de TRT ekranlarındaki milyonlarca insan derbi öncesi, devre arası ve sonrasında Aytaç Durak’ı izledi. Seçimi kazanma iddiasından çok hak ve hukuk için yollara çıktığını açık yüreklilikle ifade eden Aytaç Durak, bu hareketiyle sadece Adana’da değil Adana dışında yaşayan Adanalılar’ın da dikkatini çekmeyi başardı. Kurt politikacı seçimi kazanamasa da kazananı belirleyeceğine olan iddiasıyla reklam ve iletişim araçlarının gücüne de inanarak hareket ediyor. Doğrusunu da yapıyor. Diğer adaylar da boş durmuyor elbette ama kampanyaya en geç başlayan isim olan Aytaç Durak, her zamanki gibi bir adım öne geçmeyi biliyor.
Bize göre de Aytaç Durak kazanamayabilir ancak AKP, CHP ve MHP adaylarından birinin kazanma ya da kaybetme olasılığında başlıca rolü oynayacaktır.
Seversiniz ya da sevmezsiniz, orası bizi pek ilgilendirmiyor.
Dememiz o ki; Aytaç Durak’ı kimse yabana atmasın…
Doğru mu?