Gündem Adana

AYTAÇ DURAK SÖZLÜ İÇİN NE DEDİ?

AYTAÇ DURAK SÖZLÜ İÇİN NE DEDİ?
02 Ekim 2013 - 14:51

 

Son günlerin en tartışılan ismi olan Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak MHP’den Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterilen Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yle ilgili yaptığı açıklamada “Benim veliahdım Sözlü’dür” şeklindeki sözlerin kendisine ait olmadığını bildirdi.

Aytaç Durak yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“MHP Adayı Sn.Hüseyin Sözlü ve şahsımla ilgili olarak kamuoyuna bazı yanlış bilgiler sızdırılmaktadır. Kaynağını bilmediğim “Aytaç Durak beni destekliyor.” “Aytaç Durak: Benim veliahdım Sözlü’dür.”, “Hüseyin Sözlü’yü kazandıramazsam gözüm açık gider.” gibi internet ortamında dolaşan bu sözler bana ait değildir.

Bu yanlış sözlerin aslı;

6 ay kadar önce Yüreğir İlçe Yönetim Kurulu toplantısında “Sözlü’yü severim, başarılar diliyorum. Burhanettin Kocamaz, Mete Aslan, Hüseyin Sözlü bölgemizin başarılı ilçe Belediye Başkanlarındandır.” sözümü her zaman olduğu gibi tekrarlamıştım.

Ayrıca, “6 ay sonra kamuoyu araştırması yaptırırım. Eğer, MHP’nin Sözlü ile Adanada seçimi kazanamayacağını görürsem, hemşerilerimin çiğnenen demokratik haklarının geri alınması için gerekeni yaparım.” demiştim.

Bu doğrultuda, bugünlerde kamuoyu araştırması yaptırmamın ana nedeni de budur.

Saygılarımla.02.10.2013

 

 

Aytaç DURAK

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı