Ankara Escortları

DOLAR32,2053% -0.22
EURO35,1156% -0.22
STERLIN41,0337% -0.05
FRANG35,4067% -0.62
ALTIN2.500,70% 1,40
BITCOIN66.896,770.947

AYAKKABIDA ‘KIRMIZI’ ALARM

Yayınlanma Tarihi :
AYAKKABIDA ‘KIRMIZI’ ALARM

bolge_adn_ayakkabiAdana Ticaret Odası’nca hazırlanan; ‘Ayakkabıcılık Sektörü Eğitim İhtiyacının Belirlenmesi ve Sektör Raporu’nda çarpıcı bir detaya yer verildi. Sarıyakup Mahallesi’nde dar sokaklarda patlayıcı özelliğe sahip hammaddelerle yapılan imalatta yaşanabilecek olumsuz bir durumun, bölgenin tamamını yok edebileceği, can ve mal kaybı yaşanabileceği uyarısı yapıldı.

‘SİTE’ BİR ZORUNLULUK

Adana genelinde 623 firma olduğu ve bunun da yüzde 23’ünün imalatçı olduğuna dikkat çekilen raporda; imalat yapılan işletmelerin sokaklarının dar olması nedeniyle istedikleri yatırımları bir türlü yapamadıkları, insanı değerler açısından bu şartların iyileştirilmesi noktasında ‘Ayakkabıcılık Sanayi Sitesi’nin kurulması gerektiğinin altı çizildi. Bu konudaki girişimlerden şu ana kadar herhangi bir sonuç alınamadığı belirtildi.

KALİFİYE ELAMAN YOK

Can Kadeş tarafından açıklanan ve odanın resmi internet sitesinde duyurulan raporda ayrıca ‘kalifiye eleman’ sorununa da dikkat çekildi. İmalatın en önemli aşaması olan saya konusunda yetişmiş iş gücü bulunamadığı, sektörün bu nedenle sıkıntı yaşadığı belirtildi. ‘Ayakkabıcılık Sanayi Sitesi’ kurulmasının sektördeki büyümeyi hızlandırıp, yeni istihdam alanları oluşturacağı ve buna bağlı olarak da eğitimli iş gücü ihtiyacının artacağı kaydedildi.

SONER KAN / ADANA

YORUM YAP