DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

ATATÜRK ANISINA YÜRÜDÜLER

Yayınlanma Tarihi :
ATATÜRK ANISINA YÜRÜDÜLER

akbasMHP Çukurova Belediye Başkan Adayı Ali Uğur Akbaş, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Adana’ya gelişinin 91. Yıldönümünü yaklaşık 500 kişilik bir grupla birlikte yürüyerek kutladı. Ellerinde pankart, döviz ve meşalelerle yürüyen grupta, ”Mustafa Kemal’in askerleriyiz, Ne Mutlu Türküm diyene” şeklinde sloganlar atıldı.

Turgut Özal Bulvarı Damar Arıkoğlu kavşağında bulunan Ali Uğur Akbaş Seçim Koordinasyon Merkezi’nde akşam saatlerinde toplanan yaklaşık 500 kişilik grup, ellerinde pankart, döviz, Türk bayrağı  ve meşalelerle kaldırım üzerinden yürüyüşe başladı. MHP Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Adnan Fatin Özdemir, Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, İlçe Başkanı İlhan Pehlivan, Çukurova Adayı Ali Uğur Akbaş ve meclis üyesi adayları da katıldı.
Yürüyüş sırasında zaman zaman ”Mustafa Kemal’in askerleriyiz, Ne Mutlu Türküm diyene” sloganları da atan gruba yoldan geçen vatandaşlar da alkışlarla destek verdiler.  Yaklaşık bir saat kadar süren yürüyüş Kurttepe Bulvarı kavşağında saygı duruşu ve istiklal marşının ardından son buldu.

Burada kısa bir açıklama yapan MHP Çukurova Belediye Başkan Adayı Ali Uğur Akbaş,”Ulu Önder Atatürk’ün Adana’ya gelişinin üzerinden tam 91 yıl geçti. Bizler ne onu,  ne de bizlere emanet ettiği değerleri unutmadık ve yolundan hiç ayrılmadık. Bugün Büyük Gazi’nin ışığının sönmediğini, hala gençlerin ve bizlerin yüreklerinde alev alev yandığını göstermek için buradayız. Ulu Önderin kalbine umut veren, kurtuluş savaşı ateşinin yakıldığı yerde Güzel Adana’mız da Atatürk’ün yaktığı meşalelerle yürüyoruz.  Geleceğe olan güven ve milletimize duyduğumuz inançla Mustafa Kemal Atatürk’ün Adana’ya gelişinin 91. Yılını kutluyoruz.”dedi.

YORUM YAP