DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

ASUDE HANIM MENOPOZDA

Yayınlanma Tarihi :
ASUDE HANIM MENOPOZDA

asudeAsude Hanım Menopoz’da adlı oyun İstanbul, Ankara ve İzmir’den sonra Adana’da sahnelendi. Adanalılar için sahne alan oyun, tiyatroseverlerin büyük beğenisini kazandı. Oyuncular, tiyatroseverler tarafından ayakta alkışlandı.

Karikatürist ustası  yazar Metin Üstündağ’ın rejisini yaptığı Asude Menopozda Kahraman Andropozda  Komşu Sen Hangi Pozdasın? adlı oyun Adanalı Ressam ve Tenis Antrenörü  GülşenDoğan’ınorganizasyonuyla  Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda tiyatroseverlerin beğenisine sunuldu.  Adana Devlet Tiyatrosu’nda uzun yıllar devlet sanatçısı olarak oyunculuk yapıp İstanbul’da sanat hayatına devam eden Esra Ülger’e İstanbul Şehir Tiyatrosu Sanatçısı Erhan Özçelik eşlik etti.  Senaryosunu kendisi yazıp oynayan Esra Ülger, Asude Hanım adı altında küçük burjuva kadınının her halini kendi yorumuyla ele alıyor. Esra Ülger, sevimli temiz aynı zamanda şaşkın Asude hanım karakterini oyunculuğuyla başarılı bir şekilde sergiliyor. Tiyatroseverler, Asude Hanım’la özdeşleşip kimi zaman gülüyor, kimi zaman şaşırıyor, kimi zaman düşünüyor.  Oyuncu  ErhanÖzçelik  ise Asude’nin eski eşini oldukça iyi sergiliyor. Adana izleyicisinin beğenisini toplayan Asude Hanım adlı oyununun bitiminde  izleyiciler oyunculara beğenilerini çiçekleri ve alkışlarıyla gösterdiler.

Oyun sonrası duygularını dile getiren tiyatro sanatçıları Esra Ülger ve Erhan Özçelik, sanatın beşiği olan Adana’da tiyatroseverlerin karşısına çıkmaktan mutlu olduklarını ifade ettiler. Ülger ve Özçelik, Adanalı tiyatroseverlerin ilgisinden çok memnun olduklarını da belirttiler.

YORUM YAP