DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

ARİF SEZER’İ BAĞIRLARINA BASTILAR

Yayınlanma Tarihi :
ARİF SEZER’İ BAĞIRLARINA BASTILAR

ARF SEZERCHP Ceyhan İl örgütü ve CHP Ceyhan belediye başkan adayı Arif Sezer’in düzenlediği Haluk Levent konseri tek kelime ile ‘Muhteşem’di.

Yaklaşık 30 bin Ceyhanlının izlediği konserin açılış konuşmasını Çukurova Belediye başkanı ve CHP Adana büyükşehir belediye başkan adayı Yıldıray Arıkan yaptı.

Arıkan, “Ceyhan’ın durumunun içler acısı olduğunu belirterek, “ Ceyhan’ın ve Ceyhanlının hali ortadayken Ceyhan belediye başkanı Hüseyin sözlü şimdi de Adana Büyükşehir Belediyesi’ne talip oldu. Orada da kaybedeceğini anlayınca yanlış siyaset yapmaya başladı.”dedi.

CHP’nin Çukurova oylarının yüzde 70 olduğunu belirten Arıkan, MHP Adana büyükşehir belediye başkan adayı, Ceyhan belediye başkanı Hüseyin Sözlü ve ekibinin çirkin pazarlıklar içine girdiğini söyledi.  “ Biz Çukurova’da CHP’ye verelim, siz de büyükşehirde MHP’ye verin dediklerini belirterek “ Ne ben ne de CHP böyle kirli pazarlıklar içine girmez, CHP böyle seviyesiz siyasete bulaşmaz” dedi.

Ceyhan belediye başkanı adayı Arif Sezer’in kişiliğini anlatan Yıldıray Arıkan konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:

“Milletvekilliği ve Bakanlık yapmış.  Her kula nasip olmayan makam ve mevkilere gelmiş. Ancak ardında kir, alnına leke sürmemiş bir ağabeyimiz. Ceyhan’ın şansı. Sayın Arif Sezer’in Ceyhanlılara verdiği her söz benim için namus ve şeref sözüdür. Ceyhan’ın sorunlarını kısa sürede hep birlikte el ele çözeceğiz” dedi.

 

“Bırakın leke sürmeyi

Toz bile konduramadılar”

Televizyon programı nedeniyle konser alanından erken ayrılan CHP Adana büyükşehir belediye başkan adayı Yıldıray Arıkan’dan hemen sonra CHP Adana milletvekili Ümit Özgümüş halka hitaben konuştu.

Ülkenin genel gidişatından bahseden Özgümüş, “ Ekonomiyi bitirdiler, tarımı bitirdiler. Bırakın tarımı vatan toprağını bile sattılar. Bunlar, bu AKePe Amerikan ve Batı emperyalizmin kurduğu bir partidir. Bunlar Amerikan emperyalizmin maşasıdırlar” dedi.

CHP Ceyhan belediye başkan adayı Arif Sezer’i 32 yıldan beri tanıdığını belirten Ümit Özgümüş, “ 32 yıldan beri tanımakla onur duyduğum, gurur duyduğum bir insan. Ağabeyim, dostum, yoldaşım Arif Sezer ile birlikte Ceyhan’ın bütün sorunlarını aşacağına inanıyorum” dedi.

Özgümüş, “Arif Sezer’in Milletvekilliği ve bakanlık yapmış olmasına rağmen hayatının hiçbir döneminde hiç kimsenin kirletemeyeceği bir ismi olduğunu belirten Ümit Özgümüş, “ Bırakın leke sürmeyi toz bile konduramadılar” dedi.

Arif Sezer, “ Mustafa Kemal’in askerleriyiz”

Orman eski Bakanı CHP Ceyhan belediye başkan adayı Arif Sezer konuşmasında ülkenin genel panoramasını çizerek, “ Bunlar ülkeyi kaosa götürdüler. Bunlar ülkeyi karanlıklara boğdular. 30 Mart seçimleri karanlık ve aydınlığın oylanacağı seçimdir.” Dedi.

Konuşması sık sık konser alanına gelen yaklaşık 30 bin kişinin “ Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganı ile kesilen Arif Sezer, “ Ne Ceyhan ne de Ceyhanlı bu şartlara layık değildir. Belediyeciliğin duayeni olduğunu söyleyenler Ceyhan’ı neredeyse 30 yıl geriye götürmüşlerdir” dedi.

30 Mart seçimlerinin CHPH iktidarının müjdeleyicisi olması gerektiğini belirten Sezer Allah7ın izniyle 30 Mart’ta yerel seçimleri alacağız, sonraki ilk genel seçimde de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıcdaroğlu’nu Başbakan yapacağız” dedi.

 

Haluk Levent ve Kuvva -i Milliye Destanı

Adana’nın yetiştirdiği önemli sanatçılardan biri olan Haluk Levent’in sahneye çıkması bir anda alanı dolduran 30 bin kişinin tansiyonunu yükseltti.

Haluk Levent meşhur olan eserleriyle başlattığı tansiyonu yüksek konserini zaman zaman okuduğu Nazım Hikmet’in Kuvve-i milliye destanlarını içeren şiirleriyle süsledi.

Karanlıkların aydınlanacağını belirten Haluk Levent “ 30 Mart’ta yırtacağız karanlıkları koşacağız aydınlıklara” dedi.

Yaklaşık 30 bin kişiden oluşan coşkulu kalabalık, Haluk Levent’i kucakladıktan ve CHP Ceyhan belediye başkan adayı Arif Sezer’i bağrına bastıktan sonra dağılarak Ceyhan’da CHP’nin tarihine yeni bir destan yazdı.

 

 

YORUM YAP