Gündem Adana

ANLAMLI BAĞIŞ

ANLAMLI BAĞIŞ
28 Nisan 2014 - 14:25

balcaliGüney Rotary Kulübü üyeleri son derece anlamlı bir bağış hizmeti gerçekleştirerek Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi Kan Merkezi’ne bir adet kan alma aracını düzenlenen törenle teslim etti.

Balcalı Hastanesi Kan Merkezi önünde gerçekleştirilen törene Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yeşim Taşova, Kan Merkezi Sorumlusu Prof. Dr. Birol Güvenç, Uluslar arası Rotary 2430. Bölge 2013–2014 Dönem Guvernörü Prof. Dr. Gürkan Olguntürk kulüp üyeleri katıldı.

Bölgenin en önemli hastanelerinden biri olan Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi’nin kan merkezinin ihtiyacına katkıda bulunmak amacıyla yola çıktıklarını anlatan Güney Rotary Kulübü dönem Başkanı Osman Yanık,  proje ortağı kulüplerin ve Temsa’nın da desteğiyle tamamladıkları Kan Toplama Aracının seyyar olarak birçok çevre köyleri, okulları ve işyerlerini dolaşarak binlerce insana kan vermenin önemini de vurgulayacağını söyledi.

2430. Bölge Dönem Guvernörü Prof. Dr. Gürkan Olguntürk de Adana Güney Rotary Kulübünü bu anlamlı projelerinden dolayı kutladı ve toplanacak kanlarla binlerce insanın hayatının kurtulacağına dikkati çekti.

Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yeşim Taşova ise gerçekleştirilen kan alma aracı bağışının son derece önemli bir ihtiyaç olduğunu dile getirdi. Taşova günümüzde kan vermenin ne kadar önemli olduğunu bu vesile ile bir kez daha tekrar ederek belki de bu araç sayesinde kana ihtiyacı birçok hastanın da sıkıntısına bir nebzede olsa ilaç olabileceğinin altını çizdi ve bu bağışta emeği geçenlere teşekkür etti.

Yapılan konuşmaların ardından bağışa katkıda bulunanlara çeşitli teşekkür plaketleri verildi. Daha sonra ise başta Başhekim Prof. Dr. Yeşim Taşova ile birlikte Rotary Kulübü üyeleri bağışlanan kan alma aracına geçerek kan bağışında bulundular