DOLAR20,9783% 0.73
EURO22,5975% -0.26
STERLIN26,4130% -0.37
FRANG23,0886% 0.38
ALTIN1.313,16% -0,69
BITCOIN27.169,010.831

ANAFARTA’NIN FARKI

Yayınlanma Tarihi :
ANAFARTA’NIN FARKI

CHP içinde aday adayları arasında aday olabilmek için büyük bir yarış yaşanıyor.

Aday adaylığını erken açıklayıp aylar öncesinden çalışmaya başlayan aday adayları şu ana kadar büyük bir yol aldı.

YSK’nın reklam yasağıyla beraber hareket alanları kısıtlanmış gibi görünse de aslında durum pek öyle değil.

Bu yıl belediye başkanlığı için adeta aday adayı enflasyonunun yaşandığı CHP’de, gönlünden gerçek anlamda başkanlığı geçiren aday adayları doğrudan halka inerek çalışmalarını canla başla sürdürüyor.

İki elin parmaklarını geçmeyecek kadar az sayıdaki aday adayı, halkın içine inip onlarla birebir diyalog kurarak kendilerini ve projelerini anlatmaya çalışıyor.

Bunlardan biri de Türkiye’nin en genç aday adaylarından olan Soner Anafarta.

2011 milletvekilliği seçimlerinde seçilemeyecek bir sıradan aday gösterilse de küskünleri oynamak yerine ezber bozan bir tavırla partisi CHP’nin başarısı için çaba gösteren Anafarta, şimdilerde Seyhan Belediye Başkanlığına talip.

Aday adaylığını açıkladığında kimilerinin genç yaşta olması nedeniyle burun kıvırdığı Anafarta, bugün CHP’nin Seyhan’da adaylığa en yakın aday adayı durumunda.

Gençlerin de siyaset yapabileceğini, hatta genç olmayanlardan daha iyi yapabileceğinin kanıtı olarak dikkatleri üzerine çeken Soner Anafarta, birçok aday adayını geride bırakan üzerinde iyi çalışılmış programlı bir çalışma yöntemi izliyor.

Seyhan için somutlaştırılmış 41 projesinden 11’ini kamuoyuyla paylaşan Anafarta, bu anlamda da birçok aday adayına fark atan bir profil çiziyor.

CHP’nin Seyhan adayını belirleme yöntemi konusunda ortada net bir bilgi yok;  ancak Anafarta’nın yapılan anketlerde ilk sırada çıkması yürüttüğü seçim stratejisinin başarılı olduğunu gösteriyor.

CHP Genel Merkezi adayını kamuoyu yoklamalarına bakarak belirlediği taktirde Soner Anafarta’nın Seyhan’da aday gösterilmesi neredeyse kesin gibi bir durum ortaya çıkıyor.

97 mahallenin bulunduğu Seyhan’da altmışa yakın muhtarı bir araya getirme başarısı gösteren Anafarta, sıcakkanlı ve ötekileştirmeyen söylemleriyle Seyhanlıların gönlünde şimdiden taht kurmayı başardığını yine bu toplantıda kanıtladı.

İlçenin sorunlarına hakimiyetiyle muhtarların pür dikkat dinlediği Anafarta, akılcı projeleriyle de muhtarlardan alkış topladı.

Anafarta’ya yöneltilen soruların genç yaşı ya da siyasi deneyimi gibi  konular yerine Seyhan’ın sorunları ve çözüm yollarıyla ilgili olması da Anafarta’nın benimsendiği sonucunu ortaya koyuyor.

Aday gösterilir mi bilinmez ancak Soner Anafarta’nın geleneksel siyaset anlayışını tersine çevirdiği bir gerçek. Adana’nın da Türkiye’nin de Anafarta gibi genç, dinamik, yenilikçi, siyasetçileri ihtiyacı olduğu gerçek.

Yolun açık olsun Soner Anafarta.

VURAL KÖSE / GÜNAYDIN ADANA GAZETESİ

YORUM YAP