Ankara Escortları

DOLAR32,2053% -0.22
EURO35,1156% -0.22
STERLIN41,0337% -0.05
FRANG35,4067% -0.62
ALTIN2.500,70% 1,40
BITCOIN66.840,191.987

ALDIRMAZ’DAN SERGİ AÇILIŞI

Yayınlanma Tarihi :
ALDIRMAZ’DAN SERGİ AÇILIŞI

sergi3Ressam Mustafa Dulda, Konya Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Orhan Cebrailoğlu ve Fotoğraf Sanatçısı Dr. Haluk Uygur’un eserlerinin sergilendiği resim ve fotoğraf sergisi Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’ın katılımıyla 75. Yıl Sanat Galerisi’nde açıldı.

Sergide Atatürk temalı canlı performans sergileyen Mustafa Dulda’ya, Doç. Cebrailoğlu ve Dr. Uygur’a Adana’da sanata verdikleri katkıdan dolayı teşekkür eden Başkan Aldırmaz, “Üç sanatçımıza da Adana sanatına verdikleri emekten dolayı sonsuz teşekkür ediyorum. Onların gözlerindeki ışıltı sanatlarındaki, tablolarındaki ışıltıya dönüşüyor ve hepimizi mutlu ediyor. İnsanlar her şey olabilir ama sanatçı olmak başka bir şey” dedi.

Çocukları Getirenlere Sonsuz Teşekkürler

Sanata önem, sanatçıya değer vermenin huzurunu yaşadıklarını belirten Başkan Aldırmaz şöyle devam etti: “Geride kalan Çarşamba günü Türkiye’de sanatın duayenlerinden merhum Nejat Uygur’un duasına katıldım. Kendisine bir kez daha Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.”

Sergide çocukların bulunmasından dolayı büyük sevinç yaşadığını belirten Aldırmaz, çocuklarını sanat etkinliğine getiren ebeveynlere teşekkür etti.

Adana’da Sanata Verilen Önemi Gördük

Sergiye soyut tablolarıyla katılan Doç. Dr. Orhan Cebrailoğlu’ysa Adanalı sanatseverlere kendilerini yalnız bırakmadıkları için teşekkür etti ve Adana’yı gezerken, Başkan Zihni Aldırmaz’ın sanata ne denli önem verdiğini gördüğünü ifade etti.

Ressam Mustafa Dulda da “Bir sanatçı olarak isteklerimiz  Başkan Zihni Aldırmaz ve Altın Koza tarafından hiçbir zaman geri çevrilmedi ve projelerimiz desteklendi” diye konuştu.

Başkan Zihni Aldırmaz konuşmaların ardından sergiyi gezdi. Aldırmaz, sergiyi gezmeye gelen sanatçıların ve sanatseverlerin fotoğraf çektirme isteklerini geri çevirmedi.

33 eserin Adanalıların beğenisine sunulduğu sergi 29 Kasım 2013 tarihine kadar açık kalacak.

YORUM YAP