DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

ALDIRMAZ, ULUDAĞ’A GİTTİ

Yayınlanma Tarihi :
ALDIRMAZ, ULUDAĞ’A GİTTİ

aldirmazSarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ’a ziyaretler devam ediyor. Adana Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanvekili Zihni Aldırmaz, Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi MHP’li Nâzım Aldırmaz ve Kent Konseyi Başkanı Cengiz Dinçer Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ’ı makamında ziyaret ederek Başkan Uludağ’a başarı dileklerinde bulundu.

“SARIÇAM’IN ÖNÜ AÇIK”

Adana Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanvekili Zihni Aldırmaz, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ’ı 30 Mart 2014 günü yapılan yerel seçimlerdeki güzel sonuç için kutladı. Eski Başkanvekili Aldırmaz, Sarıçam’da Bilal Uludağ ile yeni bir dönem başladığını söylerek, “Sarıçam, önümüzdeki yıllarda Çukurova’ya, Seyhan’a ve Yüreğir’e göre büyük atılımlar yapacak potansiyele sahip. Sarıçam’ın önü açık. Diğer merkez ilçeler genişleyecek kapasitelerini doldurdular; ama Sarıçam, şu an, Adana’nın genişleyecek tek yönü. Adana Büyükşehir Belediyesi Meclisinden imar planları hep Sarıçam lehine sonuçlandı. Bilal Uludağ’ın, bu durumu iyi değerlendireceğini düşünüyorum” dedi.

“SARIÇAM YAŞANILABİLİR KILINMALI”

Bir ilçenin isim olarak var olmasının o ilçeyi var etmediğini vurgulayan Eski Başkanvekili Aldırmaz, yeni kurulan bir ilçede yaşanılabilir alanlar yaratmak da gerektiğini ifade ederek, “Örneğin Sarıçam’da bir noter yok. Taksi durağı yok. Vergi dairesi yok. Sarıçam’da oturan vatandaşlarımız devletle ilgili bir işini halletmek için otobüse, dolmuşa binmek zorunda kalıyorlar. Hâlbuki bu uzaklıklar yürüme mesafesinde, ulaşılabilir olmalı. Kaymakamlık, belediye binası, devlet daireleri, noterler, hastaneler… Sarıçam’da böyle bir durum ne yazık ki yok. Sarıçam’ın daha yaşanılabilir kılınması gerekiyor” diye konuştu.

“KENDİMİ ŞANSLI HİSSEDİYORUM”

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ ise; Zihni Aldırmaz, Nâzım Aldırmaz ve Cengiz Dinçer’e ziyaretlerinden ötürü teşekkür etti. Başkan Uludağ, Zihni Aldırmaz’ın belediyecilik birikimlerinden de yararlanmak istediğini sözlerine ekleyerek, “Kendimi şanslı hissediyorum. Sarıçam’da çok güzel bir rüzgâr yakaladık. Büyükşehir’i de Hüseyin Sözlü Başkanımızın kazanması Büyükşehir’le geliştireceğimiz ortak projelerde olumlu sonuçlar alacağımız hissini uyandırıyor. Çukurova Üniversitesinin ve Organize Sanayi Bölgesinin Sarıçam sınırları içerisinde yer alması bizim için büyük şans; aynı şekilde Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ile Stadyum’un da buraya gelecek olması daha büyük şans” dedi.

YORUM YAP