DOLAR21,8722% 1.37
EURO23,5411% 1.12
STERLIN27,6704% 1.21
FRANG24,1103% 1.36
ALTIN1.380,47% 1,41
BITCOIN27.007,445.623

ALDIRMAZ, ÇOCUK KANSER DERNEĞİNİ KABUL ETTİ

Yayınlanma Tarihi :
ALDIRMAZ, ÇOCUK KANSER DERNEĞİNİ KABUL ETTİ

cocuk_kanser_dernegiAdana Çocuk Kanser Derneği Başkanı Celal Çelebi ve dernek yöneticileri Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’ı ziyaret etti. Celal Çelebi’ye Sema Soykan ve Zafer Eraslan eşlik etti.

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’ın desteğini hiçbir zaman kendilerinden esirgemediğini belirten Çelebi, Bölgede 10 milyonluk bir nüfusa hitap etiklerini anlattı.  ÇÜ Balcalı Hastanesi Kemik Nakli Ünitesi, Acıbadem Kemik İliği Nakli Bölümü, bu hastanelerin çocuk onkoloji servisleriyle, Adana Numune Hastanesi’nin çocuk onkoloji servislerinde tedavi gören çocuk hastaların ve ailelerinin ihtiyaçlarıyla ilgilendiklerini ifade eden Çelebi, “KİT laboratuvarında gerekli bazı cihazlar için desteğe ihtiyacımız var. Bir de çocuklarımızın tedavi sürecinde derslerinden uzak kaldığını göz önüne alarak onlara ders verecek öğretmen bulmada sıkıntılarımız mevcut. Ailelerin tedavi sürecinde daha etkin olabilmesi için gerekli eğitimi almaları da çok önemli. Bunlarla ilgili yer sıkıntımız, öğretmen sıkıntımız var” dedi.

Başkan Zihni Aldırmaz da, hasta çocukların tedavisinde, moral gücün ve ailelerin eğitimin çok önemli olduğunu kaydederek şöyle konuştu: “Hasta çocuklarımızın eğitimlerinden geri kalmaması ve ailelerin eğitimi için üzerimize düşen neyse yaparız. Yer sorunu yok, onu mutlaka hallederiz. Bizim gençlik merkezimiz var. Oradan öğretmen desteği de sağlarız. Bunun dışında Houston şehriyle Adana Büyükşehir Belediyesi’nin işbirliği anlaşması var. Houston tıp konusunda dünyanın en gelişmiş şehirlerinden biri. Hasta çocuk ailesiyle tatil yaparken tedavisini gerçekleştirebiliyorlar. Direkt hasta hücreye müdahale ediyorlar. Hem tedavide yüzde 99 başarı sağlıyorlar hem de kemoterapinin yarattığı sıkıntıları en aza indirgiyorlar. Onların bilgi birikiminden faydalanılması için gereken iletişimi sağlayabiliriz. Çocuklarda görülen kanser türlerinden toplumu haberdar etmek için ve hastalığın erken teşhisiyle, ayrıca derneğinizin faaliyetleriyle ilgili  broşürlerinizin halka ulaştırılmasında da destek verebiliriz. Yardımseverleri derneğinize destek konusunda harekete geçirmede katkı koyabiliriz.”

YORUM YAP