Ankara Escortları

DOLAR32,1800% 0.07
EURO34,9826% -0.04
STERLIN40,9690% 0.03
FRANG35,3727% 0.16
ALTIN2.507,96% 0,19
BITCOIN70.256,21-1.937

AKP’NİN MUHTEMEL ADAYI

Yayınlanma Tarihi :
AKP’NİN MUHTEMEL ADAYI

Seçimlere kısa bir süre kala MHP ve CHP’nin aday adayları kıyasıya bir mücadele sergiliyor. Hem iktidarı eleştiriyor hem de kendilerine rakip partidaşlarının önüne geçmeye çalışıyor. Adana’da iki parti arasında süren aday adaylık çalışmalarına üçüncü bir partinin katılacağı günler bekleniyor. Tabi ki iktidar partisinden bahsediyoruz.

AKP’de şimdilik ses-seda yok.

Büyükşehir Belediyesi’ne aday olabilecek isimler dilden dile dolaşıyor. Bakan Ömer Çelik’ten tutun da milletvekili Fatoş Gürkan’a, eski milletvekili Abdullah Torun’dan işadamı Şekip Karakaya’ya, Eyüp Belediyesi’nin Adanalı Başkanı İsmail Kavuncu ve geçen dönemin yenik adayı Mehmet Ali Bilici’ye dek birçok isim sayılıyor. Seyhan Belediyesi’nin iki dönemlik belediye başkanı Azim Öztürk’ün de adı geçiyor bazen. Seyhan’daki başarılı(!) geçmişini Büyükşehir’e yansıtabileceğini düşünenler var mı bilemiyoruz ancak yine de bu yönde bir çabası olduğu biliniyor.

AKP’de isimler böyle. Sayın Başbakan 6 Ekim Pazar günü Adana’ya gelecek. Aday adaylığı başvuru süresi 21 Ekim’de başlasa da bu tarihte Başbakan’ın Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayının ismini açıklayabileceği öngörülüyor.

Şimdi sıkı durun.

Adana’nın sevilen siması Çukurova GİAD’da bir dönem başkanlık yapan, iş ve siyaset dünyasında gerçekten sevilen Tarkan Kulak’ın AKP’den aday yapılacağı konuşuluyor bu aralar. Bir ara CHP kulislerinde adı dolaşsa da sonuç alınamayan Tarkan Kulak’ın diğer partiler için ciddi bir rakip olacağı biliniyor.

Adana Ticaret Odası’nda kısa süre önce açık ara farkla Meclis Başkanı seçilen Tarkan Kulak’ın bu makama öylesine seçilmediğini düşünmeye başlamamız yersiz sayılmasa gerek. İşinde başarılı ve Adana’ya katkı sunan ailesi de göz önüne alınınca Tarkan Kulak isminin iktidar partisinin ekmeğine yağ sürecek türden olabileceği savunuluyor.

Geçen dönem Aytaç Durak karşısında bir varlık gösteremeyen işadamı Mehmet Ali Bilici’nin de yeni bir hamle yapacağını biliyoruz ancak sayın Bilici’nin de ‘Ben olmazsam Tarkan olsun’ mantığı yürüttüğünü duyumsuyoruz.

AKP’deki süreç ve kulağımıza çalınanlar böyle.

Ama kanımızca Tarkan Kulak ismi netleşirse AKP, isabetli bir karar vermiş olur.

Tabi, önce 6 Ekim’i beklemek gerek…

Sonrasını tekrar konuşuruz.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.