DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

“AKP DÜŞÜYOR, CHP ÇIKIYOR”

Yayınlanma Tarihi :
“AKP DÜŞÜYOR, CHP ÇIKIYOR”

sonerCHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Umut Oran’la birlikte halka seslenen, esnaf ziyareti yapan CHP Çukurova Belediye başkan adayı Av. Soner Çetin, “Ak Parti ‘Yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklar bitecek’ dedi. Yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklar bitti mi, hayır arttı” diye konuştu.

İstanbul Gezi Parkı olayları sırasında ekmek almak isterken polisin açtığı ateş sonucu komaya giren ve 269 gün sonra hayata veda eden Berkin Elvan’ı anarak Huzurevleri’ndeki toplantıda konuşmasına başlayan CHP başkan adayı Av. Soner Çetin, “Berkin Elvan 14 yaşındaki bir fidandı. İnsan olan hedef gözeterek bir çocuğa ateş eder, cana kıyar mı” dedi.

Ayakkabı kutularından kaynağı şüpheli milyar dolarların çıktığı değil, insanların özgür ve mutlu olduğu bir Türkiye istediklerini anlatan CHP Çukurova Belediye başkan adayı Soner Çetin, “Yoksulluğu, yolsuzluğu ve yasakları önleyeceğini vaat ederek iktidara gelen Ak Parti yoksulluğu bitirdi mi, yolsuzluk sona erdi mi, yasaklar kalktı mı yoksa arttı mı?” diye sordu.

30 Mart’ın yerel seçim olmaktan çıktığına dikkat çeken CHP Çukurova adayı Çetin, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Umut Oran’ın da katıldığı toplantıdaki konuşmasına şöyle devam etti: Türkiye’nin derhal ve acilen bu iktidardan kurtulması, derhal ve acilen CHP iktidarına ihtiyacı vardır. 30 Mart bu çok önemlidir, bir milattır ve CHP 15 ay sonra iktidara gelmelidir.

90 yıllık Cumhuriyet tarihi boyunca AKP iktidarı kadar baskıcı ve yolsuzluğa bulaşmış başka bir parti ve iktidar olmadığının altını çizen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Umut Oran da 5 milyon kayıtlı işsizi ve 20 milyon yoksulu olan bir Türkiye gerçeğiyle karşı karşıyayız “dedi. “Ankara’da öndeyiz, İstanbul’da başa başız” diyen Oran, “AKP düşüyor, CHP yükseliyor” diye konuştu. Çetin ve Oran daha sonra kafeleri gezerek esnaf ve müşterilere karanfil dağıttı.

 

YORUM YAP