Gündem Adana

AKDENİZ’İN GECESİ

AKDENİZ’İN GECESİ
22 Mart 2014 - 18:13
akdenizKentin bir numaralı televizyon kanalı Akdeniz Televizyonu, Kuruluşunun 22., Evsen Medya Grup bünyesine katılışının 4. yılını  muhteşem bir balo ile kutladı.
Hayal Balo Salonu’nun şahane atmosferinde gerçekleşen geceye Vali yardımcısı Adem Yılmaz, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, CHP Adana milletvekilleri Ümit Özgümüş, Ali Demirçalı, MHP Adana Milletvekilleri Ali Halaman, Seyfettin Yılmaz, Sarıçam Belediye Başkanı ve Ak parti Sarıçam Beleidye Başkan Adayı Ahmet Zenbilci,Ceyhan Belediye Başkanı ve MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü, Çukurova Belediye Başkanı ve CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yıldıray Arıkan, Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, MHP İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, CHP  İl Başkanı Orhan Sümer, Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, AGİAD başkanı Tamer Gülcan, MHP Yüreğir Belediye Başkan Adayı Yücel Bayram, MHP Sarıçam Belediye Başkan Adayı Bilal Uludağ, MHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Abdullah Çalışkan, MHP Çukurova Belediye Başkan Adayı Ali Uğur Akbaş, CHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, CHP Çukurova Belediye Başkan Adayı Soner Çetin , HDP Büyükşehir Eş Başkan Adayları Leyla Uyar ve Hüseyin Yıldız, 5 Ocak Gazetesi İmtiyaz Sahibi Savaş Çokduygulu, Ekspres Gazetesi İmtiyaz sahibi Hakan Bülent yardımcı, işadamları , sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.
Gecenin İstanbul’dan gelen çok önemli misafirleri de vardı,konuklar arasında müziğin dev ismi Ferdi Tayfur, Usta Gazeteci Ruhat Mengi, Bugün Tv Genel Yayın Yönetmeni Tarık Toros, Gazeteci Mehmet Baransu, Gezici Araştırma Şirketi Başkanı Murat Gezici, Ünlü Şair Ahmet Selçuk İlkan  ve Türk pop müziğinin yeni isimlerinden Nazlı gecenin özel  misafirleri arasındaydı.
Gecenin sunuculuğunu şiirlerin romantik prensi Ahmet Selçuk İlkan yaptı.
Geleneksel olarak düzenlenen Akdeniz Akşamları Geesi işte bu birbirinden önemli isimleri bir araya getirdi. Gecenin açılış konuşmasını yapan Evsen Medya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Evsen yerel televizyonların önemine vurgu yaparken, yerel medyanın desteklenmesi gerektiğini ifade etti.Akdeniz akşamları gecesine ödül töreni damgasını vurdu. Geceye katılan birbirinden önemli isimler aldıkları ödüllerle dikkat çekti. Gecede ilk olarak Yılın Araştırma şirketi ödülü verildi. Türkiye genelinde yaptığı araştırmalarda adından söz ettiren Gezici Araştırma Şirketi Başkanı Murat Gezici ödülünü MHP Adana Milletvekili Ali Hhalaman’ın elinden aldı.
Gecede yılın işadamı, Adana’dan bir dünya markası çıkaran Hüseyin Nuri Çomu’nun oldu. Ödülü Hüseyin Nuri Çomu adına Erol Çomu aldı. Çomu’nun ödülünü MHP İl Başkanı Mustafa İzgioğlu verdi.Gecenin önemli ödüllerinden biri de yılın sivil toplum kuruluşu lideriydi. Bu ödül sivil toplum kuruluşlarının çıtasını yükselten Çukurova GİAD başkanı Ömer Faruk Sakarya’nın oldu. Sakarya ödülünü CHP Adana Milletvekili Ali Demirçalı’nın elinden aldı.Gecede Bu şehre damgasını vuran Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’a yılın belediye başkan ödülü verildi. Aldırmaz’a ödülünü CHP il başkanı Orhan Sümer verdi. Gecede ödül alan bir başka önemli isim de açıklamaları ile dikkat çeken Gazeteci Mehmet Baransu’ydu. Mehmet Baransu’ya yılın gazeteci ödülünü Ceyhan Belediye Başkanı ve MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü verdi. Baransu gecede yaptığu konuşma ile gündeme damgasını vurdu. Yılın Televizyon yönetici ödülünün sahibi Bugün TV Genel Yayın Yönetmeni Tarık Toros’n oldu. Tarık Toros’a ödülünü MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz verdi.Türkiye onu cesur kalemi ile çığır açan gazeteci olarak biliyor. Ruhat Mengi’den bahsediyoruz. Gecenin onur konuklarından biri olan ve Halk TV’de yaptığı programlarıyla gerçekleri gündeme getiren Ruhat Mengi gecede yılın televizyon programcısı ödülünü aldı. Mengi’ye ödülünü MHP MYK üyesi Yılmaz Tankut verdi. Yazıları ve Tv programı ile dikkatleri üzerine çeken Ruhat Mengi yaptığı konuşmayla da gündeme oturdu.Türk pop müziğinin yeni seslerinden Adanalı Nazlı Akdeniz Akşamları gecesini renklerndiren başka bir isimdi. Nazlı gecede Yılın sanatçısı ödülünü aldı. Nazlı’ya ödülünü Adana Büyükşehir belediyesi Başkan vekili Zihni Aldırmaz verdi.
YAŞAM BOYU ONUR ÖDÜLÜ FERDİ TAYFUR’A
Bir devre damgasını vuran, Türk müziğinin eşsiz santaçısı ve gecenin onur konuğu Ferdi Tayfur en anlamlı ödülü aldı. Yaşam boyu onur ödülüne layık görülen Ferdi Tayfur’a Yüksel Evsen’in bir de sürprizi oldu. Müziğin dev ismi, herkesin sevgili Ferdi Tayfur Akdeniz Akşamları gecesinin onur konuğuydu.Ferdi Tayfur Gecede Yaşam Boyu Onur Ödülü’nü aldı. Ödülünü almak üzere sahneye gelen Ferdi Tayfur’a Yüksel Evsen’in bir sürprizi vardı. Geceye katılan davetliler daha önceden masalara yerleştirilen ferdi Tayfur posterlerini büyük usta sahneye çıktığında kaldırınca salon biranda Ferdi Tayfur oldu. ‘’Boynu bükük şarkılar’’ adlı tv programında, yol arkadaşlığı yaptığı YükselEvsen’in bu sürpriz karşısında son derece duygulanan Ferdi Tayfur herke teşekkür ederek Adanalılığımla gurur duyuyorum dedi.Ferdi Tayfur’a ödülünü MHP Adana il başkanı Mustafa İzgioğlu ve CHP Adana il başkanı Orhan Sümer birlikte verdi.
Gecede Ödül alan tüm isimler daha sonra bir araya gelerek poz verdiler.