Gündem Adana

AKBAŞ HASTALARI UNUTMADI

AKBAŞ HASTALARI UNUTMADI
22 Mart 2014 - 13:28

akbashastaMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çukurova adayı Ali Uğur Akbaş, diyaliz hastalarını ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti. Merkezde bulunan hastaları tek tek dolaşan Ali Uğur Akbaş, onlarla bir süre sohbet edip dertlerini dinledi.

Huzurevleri Mahallesi Türkmenbaşı Bulvarı Ali Çevik Sitesi zemin katta bulunan Özel Çukurova Diyaliz Merkezi’ni ziyaret eden MHP Çukurova Adayı Ali Uğur Akbaş, merkez sahibi Şahin İplikçi ve çalışanlar tarafından karşılandı. Ali Uğur Akbaş, merkez hakkında kısa bilgiler aldıktan sonra hastaların diyalize girdiği bölüme geçti. Akbaş, burada bulunan hastaları tek tek dolaşarak onlarla sohbet edip dertlerini dinledi.

Akbaş, hastalara acil şifalar dileğinde bulunarak” Böbrekler insan hayatı için önemli organlarımızdan. Bu nedenle hayat boyunca sağlığımıza dikkat etmemiz gerekir. Allah kimseye dermansız hastalık ve dert vermesin. Gerçekten diyaliz hastaları için böyle merkezler önemli. Çukurova’da bu tür yerler için daha uygun, bahçesi olan ve daha geniş alanlar olmalı. Göreve geldiğimizde sizlere bu konularda yer tahsisi yapabiliriz.  Burada bulanan diyaliz hastalarımız için zor bir durum. Ancak onların yaşamlarını sürdürebilmeleri için ise bulunmaz bir fırsat.”dedi.

Merkez sahibi Şahin İplikçi ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Akbaş’a teşekkür etti. Şahin İplikçi,  diyaliz hastalarının böbreklerindeki durumuna göre haftanın 2 veya 3 günü merkezlerine gelerek 4 saat boyunca makineye bağlı kaldıklarını anlatarak,” Sabah ve öğleden sonra hastalarımız evlerinden araçlarımızla aldırıp merkezimizde 2 seans olarak onlara hizmet vermekteyiz. “diye konuştu.