Ankara Escortları

DOLAR32,2159% 0.13
EURO34,9943% 0.02
STERLIN40,9737% 0.04
FRANG35,3710% 0.16
ALTIN2.507,07% 0,16
BITCOIN70.126,68-1.248

AĞIZLAR TATLANDI

Yayınlanma Tarihi :
AĞIZLAR TATLANDI

baklava_festivaliSunar’ın sponsorluğunda gerçekleşen Baklava Festivali ağızları tatlandırdı. Fatih Belediyesi ve BAKTAD (Baklava ve Tatlı Üreticileri Derneği) tarafından İstanbul Sultanahmet Meydanı’nda düzenlenen Tarihi Yarımada Baklava Festivali’nde 2 ton baklava dağıtıldı. Festival kapsamında ‘8. Altın Oklava Baklava Ustaları Yarışması’ düzenlendi. Baklavalık Un, Margarin, Nişasta ve Şerbet üreten Sunar Grup; ‘Fıstık ve ustalık sizden, gerisi bizden’ diyerek festivale sponsor oldu.

29 Eylül Pazar günü gerçekleştirilen etkinliğe Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve çok sayıda belediye başkanı, Festival kapsamında düzenlenen ‘8. Altın Oklava Baklava Ustaları’ Yarışması’nda finale kalan ve sahnede baklava yapan ustalar maharetlerini sergiledi. Yarışmada kazananlara ödülleri protokol tarafından takdim edildi.

Yarışmada ünlü baklavacı ustalarından oluşan jürinin seçtiği Ramazan Karakuş birinci oldu. 10 Cumhuriyet altını kazandı.

Konuşma ve ödül töreninin ardından baklava dağıtım törenine geçildi. Bakan Egemen Bağış, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, BAKTAD Mehmet Yıldırım Başkanı ve protokol üyeleri misafirlere baklava dağıttılar. Toplam 2 ton baklavanın dağıtımı yapılan programda açılan stantlarda ziyaretçilere ustalar tarafından baklava yapımıyla ilgili tarifler ve püf noktaları anlatıldı.

Festivalin sponsorlarından Sunar Grup’un açtığı standa ilgi büyüktü. Sunar Grup standında Baklavalık Un, Margarin, Şerbet ve Nişasta ürünleri tanıtıldı. Baklavalık Şerbet ve Nişastada Pazar lideri konumunda bulunan Sunar Grup, Baklavalık Margarin, Baklavalık Un, Nişasta ve Şerbet ürünlerini bir arada ürün gamında bulunduran Türkiye’deki tek firma konumunda. ‘Fıstık ve ustalık sizden, gerisi bizden’ diyerek festivale sponsor olan Sunar Grup, baklava ustalarının tüm ihtiyaçlarını tek bir ürün gamında sağlayarak büyük beğeni kazandı.

YORUM YAP