DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

ADAYLAR NEREDE OY KULLANDI?

Yayınlanma Tarihi :
ADAYLAR NEREDE OY KULLANDI?

huseyinsozluHÜSEYİN SÖZLÜ
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, oyunu eşi Zeynep Hanım’la birlikte Ceyhan’da kullandı. BAŞKAN Sözlü, üç dönemdir belediye başkanlığı yaptığı Ceyhan’da bu sefer “Büyükşehir Belediye Başkanı” sıfatını kazanarak bütün Adana’ya hizmet etme hedefiyle dördüncü dönemin eşiğinde oy kullandı. Ceyhan ilçesinde Cumhuriyet Mahallesi, Mehmetçik İlköğretim Okulu’na eşi Zeynep Sözlü ve Kızları Birgül Asena ile birlikte gelen Başkan Sözlü, burada oy kullanacak olan vatandaşlarla tek tek tokalaşarak “hayırlı olsun” dedi.

azimozturkAZİM ÖZTÜRK
Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk, “30 Mart’ta yine bir demokrasi şöleni yaşıyoruz. Halkımız iradesini sandıklarda yaptıkları tercihlerle ortaya koyuyor” dedi. Öztürk, oy kullanmaya eşi Betül Öztürk ile oğlu Ahmet Semih ve Elif Nur ile birlikte geldi. Oylarını ailesiyle birlikte Güzelyalı İlkokulunda kullanan Başkan Prof. Dr. Öztürk, “Seçimler demokrasi şöleni demektir. Önemli olan milli iradedir. Halk tercihleridir. Bir kez daha halkımızın iradesi ortaya çıkacaktır. Bütün milletimize hayırlı olsun” diye konuştu.

mahmutcelikcanMAHMUT ÇELİKCAN
Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan yapılan seçimlerin Türkiye’ye, Adana’ya ve Yüreğir’e hayırlar getirmesini temenni etti. Yapılan seçimlerin her zaman bayram  havasında geçmesini ve demokrasi şöleni şeklinde gerçekleşmesini temenni eden Başkan Çelikcan ‘ Sandıktan çıkan sonuca hepimizin saygı göstermesi gerekmektedir. Bütün temennim seçim boyunca ve sonuçlar açıklandıktan sonra hiç kimsenin burnunun  dahi kanamamasıdır” dedi.

ahmetzenbilciAHMET ZENBİLCİ
Sarıçam Belediye Başkanı  Ahmet Zenbilci oyunu kullandıktan sonra yaptığı açıklamada yarışa katılan tüm adaylara başarılar diledi. Başkan Zenbilci;Eşi Ayşe Zenbilci ve oğlu Tayyip Zenbilci ile birlikte Gültepe Mahallesi Ömer Kanaat Bilen İlk Öğretim Okulunda bulunan 1091 nolu sandıkta oyunu kullandı. Yaklaşık yarım saat oy kullanma sırası bekleyen Başkan Zenbilci daha sonra sıra kendisine geldiğinde seçmen kağıdı ve nüfus cüzdanını sandık görevlisine takdim ederek oy kullanma işlemini gerçekleştirdi.

zeydankaralarZEYDAN KARALAR
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar,  oy verme işlemini sabah saatlerinde gerçekleştirdi. İsmet İnönü İlk Öğretim Okulunda, 1129 nolu sandıkta oyunu kullanan Karalar, oy kullanacağı okula eşi Nuray Karalar, çocukları Volkan, Özge Kamer ve Mert Karalar ile birlikte geldi. Karalar okulun girişinde vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Oyunu kullandıktan sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Karalar, seçimlerin ülkeye hayırlar getirmesini diledi

orhanbayramORHAN BAYRAM
CHP Yüreğir Belediye Başkan Adayı Orhan Bayram, oyunu Yüreğir’deki Seyhan Rotary Anadolu Lisesi’nde kullandı. Okula gelişinde vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılanan Orhan Bayram, seçmenlerle bir süre sohbet etti. Bayram oyunu kullandıktan sonra yaptığı açıklamada; “Her şeyin hayırlısını diliyoruz. Bu seçimimizin de ülkemiz ve Yüreğir için hayırlı olmasını diliyoruz. “dedi.

 

aliugurakbasALİ UĞUR AKBAŞ
MHP Çukurova Belediye Başkan Adayı Ali Uğur Akbaş ve eşi Yeliz Yeşilmen oylarını Kabasakal İlkokulunda kullandı. Kabasakal Mahallesi’nde bulunan Kabasakal İlkokulu’na eşi Yeliz Yeşilmen ile gelen MHP Adayı Ali Uğur Akbaş, burada seçmenlerin büyük ilgisi ile karşılaştı. Bir süre onlarla sohbet edip tokalaşan Akbaş, daha sonra oyunu kullanmak için 2248 nolu sandığın bulunduğu sınıfa geçti.

yucelbayramYÜCEL BAYRAM
MHP Yüreğir İlçe Belediye Başkan Adayı Yücel Bayram oyunu Yüreğir’de kullandı.
Milliyetçi Hareket Partisi Yüreğir İlçe Belediye Başkan Adayı Yücel Bayram ve eşi Ünsel Bayram oylarını Yavuzlar Mahallesinde Albay İbrahim Karaoğlan İlköğretim Okulunda 1354 no’lu sandıkta kulandılar.

 

YORUM YAP