DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

ADANA’YI KİM ZAHO’YA BENZETTİ

Yayınlanma Tarihi :
ADANA’YI KİM ZAHO’YA BENZETTİ

zahoCHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yıldıray Arıkan, Adana’daki 12 radyonun ortak yayınına katıldı. Radyocu Efsun Erkemen’in sorularını yanıtlayan Arıkan, çalışmalarını Çukurova Belediyesi’ne yeniden aday olmak için yaptığını ancak Büyükşehir adaylığı netleşince kentin tamamını ilgilendiren projeler hazırladıklarını söyledi.
Büyükşehir Belediyesi’ne aday adayı olan CHP’li arkadaşlarının emeklerine saygı duyduğunu ancak Milletvekili Turgay Develi’nin büyükşehir adaylığı için çok çalışmadığını kaydeden Arıkan, projelerin çokluğundan ziyade uygulanabilir olması gerektiğini söyledi. Efsun Erkemen’in ‘Ballı olduğunuz söyleniyor. Ballı mısınız?’ sorusuna “Şanslıyım” cevabı veren, anketlerde manipülasyona girmediğini vurgulayan Arıkan, “Bazı adaylar olmayan anketler uydurarak kendileri öndeymiş gibi bir algı oluşturmaya çalışıyor. Bu tehlikeli sonuçları beraberinde getirir.” dedi.
“Adana öyle güzel bir yer ki, bir saatte dağa çıkarsın, yarım saatte denize gidersin” diye konuşan Yıldıray Arıkan, bu sözlerinin ardından Güney Seyhan ve Yüreğir için Kuzey Irak’taki ‘ZAHO’ benzetmesi yaptı.

YORUM YAP