DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

ADANA’NIN REÇETESİ KİMDE?

Yayınlanma Tarihi :
ADANA’NIN REÇETESİ KİMDE?

YAKUPSaadet Partisi Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yakup Budak, Yaşanabilir Adana için projelerini açıkladı. Adana Park Otel’de ; Saadet Partisi Adana İl Başkanı Mustafa Gözütok, Saadet Partisi Seyhan Belediye Başkan Adayı Hamza Çalışkan, Saadet Partisi Çukurova Belediye Başkan Adayı Fikret Çam, Saadet Partisi Yüreğir Belediye Başkan Adayı Osman Atıcı, Saadet Partisi Sarıçam Belediye Başkan Adayı Salih Güzey, Saadet Partisi Yüreğir İlçe Başkanı Mehmet Demir, Saadet Partisi Sarıçam İlçe Başkanı Cengiz Kayadan ve çok sayıda partilinin katıldığı toplantıda Adana’nın  hizmet reçetesini açıklayan Yakup Budak, toplantıya katılanların yoğun ilgisi ile karşılaştı.

“ÖZ KAYNAKLARIMIZI KULLANARAK PROJELERİ,MİZİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

Milli Görüş Belediyeciliğini Adana’da şaha kaldıracak projelerini  öz kaynakları kullanarak gerçekleşt,ireceklerini ifade eden Yakup Budak, “ Milli Görüş Belediyeciliğinde İşi ehline vereceğiz.Adaleti gözeteceğiz.İsraf etmeyeceğiz.Önce ahlak ve maneviyat prensibini esas alacağız.Kapımız herkese açık olacak.Hızlı, doğru, kaliteli, estetik hizmet,İnsan odaklı sosyal belediyeciliği birlikte hayata geçireceğiz.”  Şeklinde konuşarak açıklamaya başlayan Yakup Budak’ın ifadeleri basın mensupları başta olmak üzere toplantıya katılanların beğenisini kazandı.

“SAADET KAZANINCA ADANA KAZANACAK

”Sadet Partisi’nin Adana’da kazanması halinde Adana halkının kazanacağını ifade eden Yakup Budak, “Adana’da stres şehirleri değil, huzur dolu mahalleler ve bahçeli evler projemiz olacak. Rantsal değil kentsel dönüşümü gerçekleştireceğiz. Kimsesizlere ve sokakta kalanlara barınma evlerimiz ve  dar gelirliler için sosyal konutlarımız olacak. Her mahalleye Osmanlı çeşmesi yapacağız. Tepebağ’ın tarihi dokusuna kavuşturularak İlçelerimizin tarihi mekanlarının ve doğal güzelliklerinin turizme kazandırılmasını sağlayacağız. Sarıçam mesire alanı düzenlemesi yapılacak. “ dedi.

“PROJELERİMİZİ BİRLİKTE DANNIŞARAK GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

E-5’ten ışıksız geçiş projesi ve Demiryolu üzerindeki üzerindeki hemzemin geçitlerin

kaldırılması projesini hayata geçireceklerini ifade eden Yakup Budak, “Karaisalı-Pozantı arasında yol açılması, Kozan -İmamoğlu-Aladağ-Pozantı yolunun yapılması, Gökdere Barajı -Mansurlu arasında yol yapım projesini hayata geçireceğiz. Metronun verimli kullanılması için ek güzergahların yapılmasını sağlayacağız.  Hastane bölgelerine, hasta yakınları için belediye konukevlerini yapacağız. Evlenecek gençlere çeyiz yardımında bulununacağız., Sokak çocuklarının topluma kazandırılmasını sağlayarak ; Kadınlara, gençlere yönelik meslek edindirme kursları ve öğrencilere destek projemizi hayata kazandıracağız.” Şeklinde konuştu.

“İNSAN ODAKLI SOSYAL BELEDİYECİLİĞİ ESAS ALACAĞIZ”

Çocuklar ve gençler için rehberlik ve eğitim merkezlerinin kurularak spor alanlarının arttırılmasını sağlayacaklarını ifade eden Yakup Budak, “Her semte engelli evi projesi,Her semte emekli ve yaşlılar için hizmet evi, Regülatör köprü- Eski Baraj arasında nehir çevre düzenlenmesi yapılarak nehrin saltanat kayıklarıyla gezinti alanı olarak düzenlenmesi,Parklarımızın daha işlevsel hale getirilerek çocuk, genç, yaşlı, emekli, kadın ve engellilerimiz için yaşam mekanı haline getirilmesi projemizi birlikte yapacağız. Yayla ve dağ turizminin geliştirilerek ; Seyhan baraj gölü etrafında halka açık piknik alanları düzenlenmesini yapacağız. Adana’mıza yaraşır kongre ve kültür merkezini yaparak ; Yumurtalık, Karataş ilçelerimizdeki sulak alanların geliştirilmesi, göçmen kuş izleme seyir alanlarının oluşturulmasını sağlayacağız. ASKİ  kapsamında 7 tona kadar ücretsiz içme suyu  imkanını halkımıza sağlayacağız. Hayvanat bahçesi kurularak; Merkez Camii çevresine Osmanlı çarşısı kurulmasını sağlayacağız.İmar uygulamalarında uzlaşma kurullarının oluşturulması, her konuda sivil,toplum kuruluşları ile işbirliği yapılması,Adana’nın batısına organize sanayi bölgesinin kurulmasını birlikte yapacağız.Çiçekçilik organize ihtisas sanayi bölgeleri kurularak,,Adana’nın Türkiye ve bölgenin çiçek üretim merkezi haline getirilmesini sağlayacağız.” Diye konuştu.

 

 

 

YORUM YAP