Gündem Adana

ADANA’NIN EN BÜYÜK KÜLTÜR MERKEZİ

ADANA’NIN EN BÜYÜK KÜLTÜR MERKEZİ
03 Kasım 2013 - 15:43

yuregir_kultur_merkeziYüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Kazım Başer Mahallesi’nde yapımı devam eden Yüreğir Kültür Merkezi inşaatını gezerek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Yüreğir’in ve Adana’nın böyle bir Kültür Merkezi’ne ihtiyacı olduğunu belirten Başkan Çelikcan inşaatın yılsonuna kadar biteceğini belirtti.

Çevre peyzajı, otoparkı, fuayesi ve mimarisiyle şehrimize değer katacak bir eser olduğunu belirten Başkan Çelikcan ‘İçerisinde 1000 kişilik konferans salonu ile 2 adet 200 kişilik çok amaçlı salonu olacak olan Kültür Merkezimizin tamamlanmasıyla bölgemizde önemli bir eksikliği gidermiş olacağız.’dedi.

Görünüş bakımından da Selçuklu-Osmanlı mimarisini andıracak olan Kültür Merkezi’nin kolay ulaşımı otopark imkanı ve merkezi konumda olmasından dolayı Adana’nın tamamına hizmet vereceğini belirten Başkan Çelikcan ‘Bundan sonra Yüreğir sosyal ve kültürel etkinliklerle daha fazla anılacaktır.  Kültür Evlerimizde kursiyerlerimizin hazırladıkları ürünleri sergileyebileceğimiz geniş bir alana sahip oluyoruz. Halkımıza hayırlı olsun.’ şeklinde konuştu.