Gündem Adana

ADANALILARIN ÖZLEDİĞİ TABLO

ADANALILARIN ÖZLEDİĞİ TABLO
04 Mayıs 2014 - 17:19

sozlu-karalarAdana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar Mürseloğlu Mahallesi Muhtarı Mehmet Kiçik’in verdiği yemeğe katıldı. Mahalle girişinde davul zurna ile karşılanan Belediye Başkanları Hüseyin Sözlü ve Zeydan Karalar önce birlikte çalışma sözü verdi ardından ise halay çekip mahalle halkı ile çiftetelli oynadı.

 

KARALAR’DAN BÖLGE HALKINA TEŞEKKÜR

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye yemek davetine katılmasından dolayı teşekkür eden Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, bölge halkının yıllardır hizmet alamamasına karşın hiçbir zaman küsmediğini söyledi. Karalar, “Bugün önemli ve özel bir gün. Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Sözlü burada, Büyükşehir ve Seyhan Belediyelerinin değerli bürokratları burada. Hepsi size hizmet etmek için buruda. Bu bölge halkı özel bir halktır. Yıllardır hizmet alamaz ama küsmez. Bakın şu insanların gönlü açık, yüreği pektir. Binlerce insanı misafir eder, bundan da onur duyar. Mütevazıdır, çok naiftir bütün haksızlıklara rağmen devletine milletine bağlıdır. Gider demokratik bir şekilde hakkını talep eder, yapılmazsa sadece şikayet eder. Ben bu bölge halkı ile onur duyuyorum” şeklinde konuştu.

“OMUZ OMUZA İNSANLARI MUTLU BİR ADANA OLUŞTURACAĞIZ”

Adana’nın yıllarca kısır çekişmelerden zarar gördüğünü belirten Seyhan Belediye Başkanı Karalar, bu çekişmelerde kazananın olmadığını ancak kaybedenin ise hep Adana olduğunu söyledi. Karalar,”Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Sözlü benim eski dostum. Daha seçilir seçilmez 5 yıllık programı yaptık. Birlikte sırt sırta, omuz omuza çalışacağız. Şimdiye kadar hiç hizmet almamış bölgeler bundan sonra hizmet alacak. Bana; ‘6 ay sonra Hüseyin Sözlü ile kavga edeceksiniz’ dediler. Bende dedim ki size ekmek çıkmaz. Bakın Akkapı yolu yarım kalmıştı. Rica ettik, kendisinde ‘hemen yapılsın’ talimatı verdi. Seyhan, Büyükşehir ayrımını bırakın. Hepimiz biliyoruz ki Adana kısır  çekişmelerden çok çekmiştir. Bu kavgadan hiç kimse kazanamamış ama kaybeden hep Adana olmuştur. Biz birlikte çalışmaya karar verdik. Allahın izni ve sizin sayenizde Şehrimizi turizm kenti, tarım kenti, esnaf kenti yapacağız. Yine eskisi gibi insanları mutlu bir Adana oluşturacağız” dedi.

YÜZÜ HALKA DÖNÜK YEREL YÖNETİMLER

Adana’da yerel yönetim anlamında yeni bir dönem başladığına vurgu yapan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, bu dönemi yüzü halka dönük yerel yönetimlerin göreve de olduğu bir dönem olarak değerlendirdi. Sözlü konuşmasında, “Cumhuriyet çocuklarıyız, bu memleketin evlatlarıyız. Milletin birliği bütünlüğünden yanayız. Vatan coğrafyasının bölünmezliğinden yanayız. Atatürk’ün ve arkadaşların bizlere emanet ettiği vatanın mirasçısı ve bekçisiyiz. Adana’da yeni bir dönem başladı. Bu dönem yüzü halka dönük yerel yönetimlerin göreve de olduğu bir dönemdir. Halka dönük, halka talip olan seçildikten sonra halktan kopmayan bir üslup ile değerli hemşerilerimize hep birlikte hizmet sunacağız” ifadelerini kullandı.

BÜYÜKŞEHİR YASASI

Büyükşehir yasanın önemli fırsatlar sunduğunu belirten Hüseyin Sözlü bu yasa ile önemli projeleri hayata geçireceklerini söyledi. Sözlü, Büyükşehir yasası bizlere önemli fırsatlar sunuyor. Bölgemizin narenciye dahil olarak her türlü ürününü değerlendireceğiz. Masalarda yabancı markalı gazlı içecekler yerine inşallah kendi ürettiğimiz narenciyelerin içeceğini göreceğiz. Bu ürünlerin paketleneceği projeleri hayata geçireceğiz” şeklinde konuştu.

SÖZLÜ: ADANA’DA KAVGAYI GÜRÜLTÜYÜ BİTİRİYORUZ

Allah nasip ederse Seyhan, Büyükşehir diye ayır edilecek bir şey yok. Değerli belediye başkanımızla birlikte Seyhan’a ve Seyhan’da yaşayan hemşerilerimizi yüceltmek bizim için kutlu bir davadır. Sadece Seyhan değil diğer belediye başkanlarımız ile birlikte Adana’yı tek ses yapan, ondan başka bir gayesi olmayan bir gönül beraberliğini tesis edeceğiz. Adana’da kavgayı gürültüyü bitiriyoruz. Samimi bir şekilde yola çıktık. Gizli gündemimiz yok, tek gündemimiz var oda halkımıza, şehrimize hizmettir” dedi.

KİÇİK TEŞEKKÜR ETTİ

Mahalle Muhtarı Mehmet Kiçik ise davete katılmalarından dolayı Büyükşehir ve Seyhan Belediye Başkanlarına ayrı ayarı teşekkür ederken aradaki dostlukların her zaman baki kalacağını söyledi. Kiçik,”Bizim buradaki sevincimizi, mutluluğumuzu konuşmakla tarif edemiyoruz. Büyükşehir ve Seyhan Belediye Başkanlarımızın yanımızda olması bizim güvencemizdir. Ben her iki belediye başkanımıza da görevlerinde başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.