Gündem Adana

ADANALI YAZARDAN ‘İLK TÜRKLER’ KİTABI

ADANALI YAZARDAN ‘İLK TÜRKLER’ KİTABI
23 views
14 Aralık 2018 - 17:46

ilkturklerAdanalı yazar Cihan Alkan’ın 7. Kitabı “İlk Türkler” çıktı.

Tarihi seven,okuyan, araştıran ve bunu okuruyla paylaşan yazarlardan olan Cihan Alkan, “Tarih bir milletin hafızasıdır aynı zamanda. Hafızasını unutan bir insan nasıl ki geçmişe dair hiçbir şey hatırlamıyorsa, hafızasını kaybeden milletler de geçmişlerini unuttukları için geleceklerine yön veremezler” görüşünü dile getiriyor.

Cihan Alkan daha önce yazdığı onlarca esere bir yenisini ekledi. Alkan, bu kez de “İlk Türkler” adlı eseri ile okurunun karşısına çıktı. Alkan, okurunu, Türk tarihinin devirlerinde gezdiriyor, Türk insanının engin hoşgörüsü ve şaşmaz adaletiyle tanıştırıyor. Alkan okuru, ecdadının güzel meziyetlerini hatırlama imkânı sunuyor.

Yazar Hakkında

1983 yılında  Adana’nın Ceyhan ilçesinde doğan Cihan Alkan,ilk ve orta öğrenimini Adana’da tamamladı.Yükseköğrenime 2001 yılında Niğde Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümüne yerleşerek başladı.Bu bölümden 2005 yılında mezun oldu.Tarih alanında yaptığı çalışmalar ile tanınan yazar,on yılı aşkın süredir öğretmenlik yapmaktadır.Evli ve üç çocuk babası olan yazarın farklı yayınevlerinden çıkmış yedi kitabı  bulunmaktadır.

Eserleri

1-Türklerin Ortadoğu Hakimiyeti (2016)

2-Türkistan Tarihi ve Medeniyeti (2017)

3-Bozkırdan Uygarlığa Türklerin Serüveni (2018)

4-Tarihe Yolculuk  (Çocuk Kitabı-2018)

5-Türk-İslam Bilginleri (2018)

6-İlk Türkler (2018)

7-Osmanlı’dan Hikayeler (2018)

© 2019 Gündem Adana Tüm Hakları Saklıdır.

çanakkale masaj salonu çorum masaj salonu osmaniye masaj salonu ısparta masaj salonu yozgat masaj salonu edirne masaj salonu amasya masaj salonu kırklareli masaj salonu elazığ masaj salonu kütahya masaj salonu muğla masaj salonu