Gündem Adana

ADANA’DA ÇOCUK ŞENLİĞİ

ADANA’DA ÇOCUK ŞENLİĞİ
29 Nisan 2014 - 15:41

cukurovagiadÇukurova Genç İşadamları Derneği’nin (Çukurova GİAD), geleneksel etkinliklerinden biri olan 23 Nisan Çocuk Şenliği, dernek üyeleri, aileleri ve geleceğin büyüklerini buluşturdu. Keyifli bir hafta sonu geçiren Çukurova GİAD’lı aileler, farklı etkinlikler ve yarışmalarla eğlendi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle organize edilen, ancak, hava muhalefeti nedeniyle gecikmeli kutlanan Çocuk Şenliği, Adana Atlıspor Kulübü Tesisleri’nde yapıldı. Dernek üyelerinin yoğun katılım gösterdiği şenlik, kahvaltı ile başladı. Çukurova GİAD’lı üyeler ve ailelerinin, hoş sohbetler eşliğinde yaptıkları kahvaltı sonrası, müzik eşliğinde yarışmalar yapıldı. Çocukların çuval yarışıyla başlayan yarışmalar, Çukurova GİAD üyelerinin ve eşlerinin de katılımıyla daha da eğlenceli oldu. Çuval yarışının ardından, halat çekme yarışı ile eğlencede rekabet de arttı. Palyaço gösterisinin de renklendirdiği şenlikte, çocuklar madalya ile ödüllendirildi. Küçüklerin ardından büyükler de yarışmalarda kıyasıya çekişme yaşadı, eğlendi. Şenlikte büyüklerin katılımıyla yapılan insan langırtı ise en keyifli anlar oldu.

Yarının büyükleri olacak çocukların her zaman en iyiye layık olduğunu belirten Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, “Çocuklar toplumun geleceğidir. Her biri bahçemizde sevgiyle büyüyen nadide bir çiçek olan çocuklarımızın gözlerindeki parlaklık, geleceğimizdeki umudumuzdur. Her zaman sevgiye ihtiyaçları olan çocukları, demokratik, hukuka saygılı, yenilikçi, ufku açık, vizyonu geniş, özgür düşüncede ve sorun çözebilen bireyler olarak yetiştirmek, Türkiye’nin geleceği açısından da önemlidir. Bu düşüncelerle, ulu önder Atatürk’ün geleceğimizi de emanet ettiği çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bir kez daha kutluyorum” dedi.